Geçtiğimiz sezon Mario Gomez'in hücum yollarındaki etkinliğini bu sene mumla arayan Kara Kartal, bir yandan Mario Gomez'in geri dönüş ihtimallerini değerlendirirken diğer yandan Fernando Torres içinde nabız yokluyor. Torres'in gerek deneyimi gerekse son vuruşlarındaki ustalığının Gomez etkisi yaratabileceğini düşünen bazı yöneticilerin bu yönde gizliden araştırma yürüttükleri ve transfer döneminde bir sürpriz yaparak Torres'i Vodafone Arena'ya getirebilecekleri kulislerde konuşuluyor.

Torres'in de tıpkı Gomez gibi kiralık olarak İstanbul'a getirilmek ve uygun bir satın alma opsiyonuyla sözleşme yapılmak istendiği gelen bilgiler arasında...

Çocuksu suratından dolayı kendisine ‘El Nino’ yani ‘Çocuk’ lakabı takılan Fernando Jose Torres, bu sezon Atletico Madrid ile 2'si ilk onbir olmak üzere 11 mücadeleye çıktı ve 2 gol attı.

Fernando Torres'in kariyeri
İspanya'da Atletico Madrid altyapısında yetiştikten ve adını tüm dünyaya duyurduktan sonra 38M Avro bedelle İngiltere'de Liverpool'un yolunu tutan İspanyol yıldız burada 4 sezonda 65 gole imza atarak dünyanın en iyi golcülerinden birisi olduğunu gösteriyordu.

Bu performansıyla o dönem büyük paralarla transferler yapan Chelsea'ye, Premier ligin en pahalı transferi olarak 59M Avro'ya geçen Fernando Torres, Londra ekibinde büyük bir hayal kırıklığına neden olmuş ve 5 senede sadece 20 gol atabilmişti.

Kariyeri geriye doğru ilerleyen Torres, Serie A'da Milan formasıyla da şansını denese de kürkçü dükkanı misali tekrar Atletico Madrid'in yolunu tutmuştu.

Kariyerinde birçok final gören Torres, gerek kulüp bazında gerekse milli takım düzeyinde başlıca olarak 1 dünya kupası, 2 avrupa şampiyonası, 1 şampiyonlar ligi ve 1 avrupa ligi şampiyonlukları görmüştür.