Euroleague’de alınan kötü sonuçların ardından İsrail’de adeta dağılan Beşiktaş Basketbol takımı taraftarların haklı olarak tepkisini topluyor.Yaklaşık üç hafta önce Beşiktaş.FM’e konuk olan  şube başkanı Abdullah Sözer’in sözleri  çok tartışıldı. 1 Saatli

Euroleague’de alınan kötü sonuçların ardından İsrail’de adeta dağılan Beşiktaş Basketbol takımı taraftarların haklı olarak tepkisini topluyor.
Yaklaşık üç hafta önce Beşiktaş.FM’e konuk olan  şube başkanı Abdullah Sözer’in sözleri  çok tartışıldı. 1 Saatlik programda sonra aklımdan tek bir cümle hiç çıkmadı.
“Keşke Euroleague'e kalmasaydık…

***Bir yıl önce evdeki kahve kupasını bile müzesine götüren bir takımın yeni başkanı çaresizlik içinde söyledi bunları.
Beşiktaş ligde iyi kötü yoluna devam ediyor ama Avrupa’da alınan sonuçlar her şeyi gölgeliyor. Böyle olunca da takımın motivasyonu bozuluyor, taraftar öfkeleniyor.
Dün Maccabi maçını 3. Periyota kadar izleyip kapattım. Böylece Beşiktaş adına maçtaki en isabetli hamleyi yaptım. Benim adıma maçın en olumlu anı kumandanın kapatma düğmesine bastığım andı.

Takımın oynamaya mecali yok. Bizim ise mücadele etmeyen takımı izlemeye tahammülümüz yok. Koca ligde sıfır galibiyet. İmaj yerlerde.
Basketbolda durum kötü fakat futbolda farklı mı? 
Beşiktaş bu yıl UEEFA tarafından MEN edilmemiş olsaydı, futbolda da aynı durum kaçınılmaz olacaktı.

Sezon boyunca maksimum 13 futbolcuyla oynadı Aybaba, Muhammed, Erkan, Sinan, Hasan… Hiç birini hazırlayamadı. Hatırlayabildiğim kadarıyla tek yaptığı 38.Dakikada Gökhan’ı çıkartıp, Emre’yi almaktı. Ya da tam tersi? Öyle bir şeydi işte!..
Bu futbol takımı, Basketbol takımının yaptığı gibi elemeleri geçip gruplara kalsaydı kaç galibiyet alırdı? Ya da kaç gol atardı? Yediği goller buradan bizim köye yol olmaz mıydı? 
Böyle bir sezonda bile matematiksel olarak şampiyonluk şansını devam ettiren Samet Hoca’nın aldığı tepkiler ortadayken, Avrupa’dan gelebilecek sonuçlar sonrası, bırakın Beşiktaş’ta kalmayı İstanbul sınırlarında bile yaşaması pek mümkün olmazdı.
Dün gece FİBA’ya etmediğim küfür kalmadı (!) 
Keşke Basketbol takımını da Euroleague’e almasalardı. Biraz kurcalasalardı belki orada da bir çirkinliğe rastlanırdı! Ama tabi ya, o takımın önünde geçen yıl bir şirket ismi vardı. Adı onlara göre Beşiktaş’ın çok daha ötesinde(!)  Asla leke sürdürülmeyecek(!) O yüzden işler hep en doğru şekliyle yapıldı.
Beşiktaş Futbol takımı da bu haliyle devam edecekse seneye de Avrupa’ya gitmesin derim. 
Bu hafta rakip Lig’den düşmesi neredeyse kesinleşen Mersin İdman Yurdu… 
Yediği gol sayısı 40
Lafa geldi mi Beşiktaş Mersin’e  '5 atar' ama Beşiktaş’ın galibiyetine 100 TL yatırın deseler, herkes başka taraflara bakar.Seneye Avrupa hayalleri kuran ve Teknik heyetinin tamamı savunmacılardan oluşan Beşiktaş ise 38 gol yemiş.  
Kalecisi yok. Sol beki yok.  Stoperi yok. Sol açığı yok. Sağ açığı yok! Sorunu çok.   
Ele avuca gelen iki adamından birine medya, diğerine de Samet hoca kafayı takmış durumda.
Geçen yıl Baskette "Gazımız" kesildi, şimdi de futbolda “Çikolata” sponsorluktan çekildi.
Birde Stadı yıktık mı…
Yok yok… Böyle olacaksa önümüzdeki sezon da oturalım oturduğumuz yerde.
Hem ne demiş Can (Yücel) Baba:
"Gittin mi büyük gideceksin… Haklıysan gidecek gitmişsen dönmeyeceksin… "

Bu şartlarda pek mümkün görünmüyor.