Yeni sezon için birçok isimle görüşen ve özellikle hücum hattınayeniden şekil vermek isteyen Beşiktaş'ın, son olarak Porto'nun yıldızkanat oyuncusu Silvestre Varela ile görüştüğü ifade edilmişti.

Portekiz'in ünlü "Sabado" dergisine konuşan Silvestre Varela,söylentilerde gerçeklik payı olduğunu doğruladı. Porto'nun "dokunulmaz"oyuncularından biri olan Varela, transfer sorusuna; "Belki de başka liglere gitme ve deneme vakti gelmiştir" dedi.

Varela'nın bu sözleri sonrası, transfere yanaşmayan Porto'nun makulbir rakama ikna edilebileceğinin altı çizildi. Ayrıca, Porto'nungündeminde iki Brezilyalı kanat oyuncusunun olduğu ve Varela'danvazgeçme noktasına daha rahat geleceği belirtildi.

HUGO ALMEIDA: "ÇOK BÜYÜK BİR GÜÇ"


Geçen sezon da Beşiktaş'ın gündemine gelen Varela için Hugo Almeida, şu sözleri kullanmıştı:

"Gerçekten çok yetenekli bir futbolcu. Süratiyle bütün savunmacılarızorlayacak bir isim. Hücuma inanılmaz derecede katkısı olacaktır. Umarımyöneticilerimiz bu transferi bitirir. Varela’yı kadromuza katarsa, çokbüyük bir güç kazanmış oluruz"

RAKAMLARLA VARELA...Portekiz Milli Takımı'na da düzenli olarak çağrılan 29 yaşındakiVarela, 2009/10 sezonundan bu yana 193 kez formasını giydiği Porto'da 48gol ve 23 asist yaptı. Geçen sezon 39 maçta forma giyen Varela, 10 gol 5asistle en verimli sezonlarından birini geçirdi.