Geriye Dönüş Yok!

Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic, arkaya bakarak maç kazanılamayacağını söyledi, antrenman maçlarında bile zorunlu olmadıkça geriye dönülmemesini istedi.

FUTBOL 19.08.2015 - 11:55 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Yeni sezon hazırlıklarını Almanya’nın, Bielefeld şehrine bağlıMairenfeld bölgesinde sürdüren Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Slaven Bilicfutbolcularını geri dönmemeleri konusunda uyardı.

Yeni sezonuntaktik kurgusunu şimdiden şekillendirmeye başlayan Hırvat hoca, zamanzaman antrenmanlardaki çift kale maçları durdurarak “Çok zordakalmadıkça sizden geriye dönmenizi istemiyorum. Arkaya bakarak maçkazanılmaz. Bu davranışı maçlarda istemiyordum ama artıkantrenmanlardaki karşılaşmalarda bile istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Ortasahanın pas verme konusunda tıkanıklık yaşaması halinde kanatlarınhemen bindirme yapması gerektiğini de sözlerine ekleyen Bilic, “Böylebir durumda bekler ve hücum kanatçılar orta saha oyuncularına yardımedecek. Onlar ileri çıktığı zaman geride kalanlar arkadaki boşluğukapatacak. Bütün bu hareketler çok kısa sürede olmalı ki, rakibiniz sizhücum yaparken üstünlük kurmasın” diye konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@