Genk'in gol silahı Samatta Beşiktaş'ın elinden kaçmış!

Vodafone Park'ta oynanan Genk maçına Beşiktaş ağır bir mağlubiyet almış ve maçta Genk'in Tanzanyalı forveti Samatta'nın performansı dikkat çekmişti. Golcü futbolcu Genk formasıyla neredeyse her maç gol atıyor.

FUTBOL 27.10.2018 - 09:28 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Akşam gazetesinde çıkan habere göre; Genk'in en etkili silahı olan Samatta, Beşiktaş ile VodafonePark'ta karşılaştıkları Avrupa Ligi maçında 2 gol ve 1 asist ile takımına galibiyeti getiren isim olmuştu. Tanzanyalı futbolcunun Belçika ekibi Genk'e transfer bedeli ve aldığı senelik ücret ise oldukça dikkat çekiciydi. Önceki sezon Samatta'nın çok makul bedellerle Beşiktaş'a gelebileceği iddia edildi.

Bu sezon 18 resmi maçta 16 gol kaydeden Samatta iki ayağını da kullanabiliyor. Genk'e transfer olduğunda değeri 800 bin euroya ulaşan Samatta'nın aradan geçen 2 sezondan sonra şu anki değeri ise 4 milyon Euro.

Kongo takımı TP Mazembe'den 500 bin euroya transfer edilen Samatta'ya Genk, sadece yıllık 250 bin euro maaş veriyor. Yani Türkiye ortalamasının neredeyse 4'te 1'i...

Gazetede yer alan haberde şu bölümlerde yer aldı. İddialara göre Beşiktaş için gönüllü scoutluk yapan bazı isimlerin geçen yaz transfer döneminde Samatta'yı kulübe önerdiği ancak karşılık bulamadığı belirtildi. O dönem oyuncunun maliyetinin 3 yıl için 1.5 milyon euro olduğu iddia edildi.