Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya'da kamp yaptıkları tesislerde açıklamalarda bulundu.
Kampa geç katılan isimlerin neden geç geldiğini açıklayan Güneş, "Oyuncuların yoğun bir dönemi olacak. İlk yarıyı değerlendireceğiz, ikinci yarı ne yapabiliriz onu konuşacağız. Kupa maçları ile resmi maçlara başlayarak Süper Lig maçlarına hazır gireceğimizi düşünüyoruz. Ersan, Franco, Motta, Rhodolfo eksikler. Ersan'ın düğünü var. Güney Amerika'ya gidenlere fazla izin verdim. Gomez'in de katılımı ile kampımızı tamamlayacağız" dedi.

Gazetecilere transferle ilgili göndermelerde bulunan ve Motta ile Pedro Franco'nun ayrılığı ile ilgili bilgilendirme yapan teknik adam, "Kadronun yapılmasında sizden yardım bekliyoruz. Siz zaten bizden fazla biliyorsunuz. Kalecinin bitmemesi sizin kabahatiniz. Sizden konuşmaları, görüşmeleri bekliyoruz. Ramon'un bir görüşmesi var, Pedro'nun bir isteği vardı, aklında gitmek var. Almadan oyuncu bırakmak istemiyoruz. Geniş bir kadroya sahip değiliz. Kaleci ve stoper alınması gerekenler. Orta saha ve forvette sorunumuz yok" diye konuştu.

İkinci yarıda tekrar baştan başlayacaklarını vurgulayan antrenör, "Tolgay çok iyi çalışıyor. 1 ay ya da daha fazla daha çalışması lazım. Veli iyi mesafe aldı. 1-2 oyuncuda ilk maçlarda bir dalgalanma olur. Biz ilk yarıyı unuttuk. Sıfırdan başlıyoruz. 17 rakibimiz de önemli rakip. Kazanmak için her maçı çıkacağız. Onun için hazırlık yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Süper Lig'in kalitesinin yükselmesi gerektiğini kaydeden deneyimli hoca, "Bu kadar yatırımın yapıldığı ligde daha iyi oyun oynanmalı. Futbol baskı ile gelişmez. Korku ile, baskı ile yaratıcılık kullanılmaz. Futbolun güzelleşmesi için biraz daha herkesin olumlu futbola katkı yapması gerekiyor. İngiltere'ye bakıp hayranlıkla izleyeceğimize, gereğini yapmamız gerekiyor" açıklamasında bulundu.