Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, TRTSpor’un canlı yayınına katıldı.
Fikret Orman, siyah beyazlı taraftarların merak ettiği konulara açıklık getiren Fikret Orman, Vodafone Arena’da devam eden projelerden bahsederken Gökhan Töre’nin durumu, başkanlık seçimleri, yeni sezon transfer iddiaları ile ilgili konuştu.

Vodafone Arena’da gerçekleşen röportajda Fikret Orman şu sözleri kullandı:

“ALLAH’IN İZNİYLE ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

“Sancılı bir yönetimi devralmıştık. Bir çok kişi gitmek istiyordu, oyuncular gelmek istemiyordu. CAS’ta 17-18 tane dava vardı. Oradan gelip stat inşaatını yapabilmek ve futbol takımını oluşturabilmek, bir yandan deplasmanda oynayıp şampiyonluğa oynayabilmek. Sonuna doğru geliyoruz. Çok emek var. Futbol takımımız lider. Daha şampiyon olmuş değiliz, Allah’ın izniyle olacağız. Hepberaber kenetleneceğiz ve takımımızı destekleyeceğiz. Mutlu sona Vodafone Arena’da ulaşmal istiyoruz.”

“BENİ STAT YAPILIRKEN EN ÇOK ZORLAYAN BAZI BEŞİKTAŞLILARDI”

“Beni en çok Beşiktaşlılar zorladı aslında. İnsanları negatif olarak örgütleyenler. İnternet üzerinden insanları yanlış yönlendirenler, emeklerimizi yanlış göstermeye çalışanlar, bunlar fedakarlık gerektiren olaylardı. Günleri de şaşırıyoruz artık. 4 sene olacak. Yalanlar beni çok üzdü. Çalışmaktan kaçan bir yapım yok.”

“EMIRATES’TEN DAHA TEKNOLOJİK ÇİMLER”

“Bu stadı geliştirirken mimarımız ile birlikte çok stat gezdik. Bütün detaylarıyla yurtdışında stat gezdik. İlgimizi çeken en büyük konulardan biri çim oldu. Ümraniye’de ilk denemeyi yaptık. Şimdi de burada olacak. Dünyada çim teknolojisinin en iyi olduğu stat Emirates Stadı’dır. Bizimki ondan daha yüksek bir teknoloji. Rulolar toprak kısmıyla geldi. Haftaya Cumartesi günü futbol takımımızı burada idmana getirmek istiyoruz.”

“PARASINI VEREN STATTA MAÇ İZLEYECEK”

“Locaların arasına LED ekran gelecek. Skorboard montajına başlanıyor bugün.”

“Oturma düzeni parayı verene olacak. Biz Ankara’da Osmanlıspor Stadı’nda maçlar yaptık oralara geldiler. Konya’da yaptık oraya geldiler. Önceliği de tabii ki önceden kombine alanlara verdik. Bu stadın çok az bir biletimiz elimizde kaldı. Kişilere göre ayrım değil adalete göre bilet dağıtımı yapacağız”

“BU KULÜP BATMIŞTI, NEREDEN GELDİ BU PARALAR”

“Beşiktaşlıların anlamadığı, bizim anlatamadığımız konu şu; Eski borçlar ödeniyor, Akatlar’a müthiş bir tesis yapıyoruz, bir yandan transferler yapıyoruz. Batmıştı bu kulüp, nereden geliyor bu paralar. İki sezondur kombine alanlara bedava maç izletiyoruz. İtirazı olanlar geri verebilir bileti, yüzbinlerce bilet isteyen taraftar var. Çok konuşanların yüzde 99’unun ne bileti ne de kombinesi var. İnternetten konuşanları da takip ettiriyorum. En çok konuşan hiç maça gitmemiş.”

“ARKARAŞLARIMA BİLE LOCAYI ÖNCEDEN ALSAYDINIZ DİYORUM”

“Seneye inşallah Şampiyonlar Ligi’nde olacağız. Sona kalan dona kalır derler. Yapacak bir şey yok. Biz kimseyi kazıklamaya çalışmayacağız bilet fiyatlarında önümüzdeki sezon için. Türkiye’nin en klas takımına stat yaptık. 3 maçta 35-40 milyon TL gelir elde edecek bu takım. Bu parayı veren insanlar var. Biz de burada olmak istiyoruz diyenler var. Arkadaşlarım bile bana loca soruyor, yok deyince de ben size söylemiştim önceden alsaydınız diyorum.”

RESTAURANTLAR, 140 ADET MAĞAZA, 1 MİLYON FORMA HEDEFİ

“Yaklaşık 6-7 milyon TL’lik bir yatırım olacak müzeye. 70’in üzerinde mağazamız olacak bu komplekste. 140 mağazaya da çıkacağız. 1 milyon formaya çıkma hedefimiz var. Haftanın 7 günü açık olacak İtalyan, Japon vs. mutfağı olan bir yer olacak. Taraftarların düğün yapacakları bir yer olacak. Projemiz çok”

“Müzenin içerisinde Süleyman Seba için bir bölüm var. 10 yaşımdan beri beni tanıyan biriydi Süleyman Seba’nın. Tarihimizi bilsinler diye eski yöneticilerimizin de resimleri duvarlarda olacak.”

“RAKİPLERİMİZ BİZDEN STAT İSTESE BENİM ONAY VERMEM ZOR”

“Sporcu tarafım yardım etmem gerektiğini söylüyor. Kalbim etmeyeceğinisöylüyor. Ruhum şuan müsade etmez. O üzenler şahıslardı, camia değil. O gün onu temsil edenler üzdü. Tüzel kişilere değil insanlara kızarım. Benden sonraki nesiller ne yapar bilemem ama benim onaylamam zor görünüyor.”

“BILIC’TEN LUCESCU’YA KADAR HERKESE DAVET”

“Bilic, Daum, Toschack, Lucescu hepsini davet edeceğiz açılışa. Slaven iyi adamdır. Bizimle de iyi ilişkileri devam ediyor. Biz özel bir camiayız, bizden sorunlu ayrılan hoca olmamıştır. Rakiplerimize gidenler dahil. Şenol Güneş’in dokusunun Beşiktaş’a Trabzonspor’dan daha yakıştığına inanıyorum.”

“STAT YAPIMI BENİM HEDEFİM DEĞİL, HEDEFE GİDEN ARACIM”

“Stadın yapımı benim hedeflerimin bir aracıydı. Amaç Beşiktaş’ı Avrupa’da kupa kaldırabilecek bir marka yapmak. Bu aracıyı yaptıktan sonra asıl amaca gitmek lazım. Futbol kadro yapılanmamızı iyi yaptığımızı düşünüyorum. Başka yolu yok, benden sonra olanlar da Şampiyonlar Ligi şamnpiyonluğunu hedeflesin.”

“STAT GEÇEN SENE BİTSEYDİ ŞAMPİYON OLURDUK”

“Stat geçen sene bitseydi geçen sene şampiyon olurduk. Geçen sene olmayan camia bütünleşmesini yakalasaydık geçen sene şampiyon olurduk. 1 haftada şampiyonluk potasından çıktık.”

“GÖKHAN TÖRE’YE ERTUĞRUL KARANLIK’LA ÇEKİLİDĞİ RESME KIZDIM”

“Şerefimle temin ediyorum Gökhan Töre için yapılmış bir anlaşma yoktur. Bir oyuncunun satışına Beşiktaş yönetimi karar verir. Beşiktaş’ın tek hesabı menfaatlerdir. Beşiktaş Gökhan’a sahip çıkacaktır. Bizden önce 3 kulüpte oynamış ama üçünü topladığınızda bu kadar maçı yoktur. Ertuğrul Karanlık’la olan fotoğrafı çok hoşuma gitmedi. Bununla ilgili incelememiz devam edecek. Beşiktaş kulübünün doktoru var, neden böyle bir şey yapıldı bunu sotgulayacağız.”

“GOMEZ İSTERSE KALIR, İSTEMEZSE GİDER AMA BEN KALMASINI İSTİYORUM, BİLİYORUM Kİ O DA İSTİYOR KALMAYI”

“Mario Gomez kalmak istiyorsa kalır, kalmak istemiyorsa kalmaz. Mario Gomez Beşiktaş’ın sonu değil. Cank Tosun Milli Takım’da da gol attı. Bunun dışında Mustafa’mız var kiralık Ömer’imiz var. Gomez kalmazsa dünyanın sonu olmaz. Ben kalmasını istiyorum, onun da kalmak istediğini biliyorum. Biz böyle düşünüyoruz.”

“BEN BU AİLENİN REİSİYİM”

“Ben hocaya öyle yapma böyle yap diyebilir miyim? Ya da futbolcuya sen şurada dur, burada durma mı diyeyim? Yöneticilerimiz herşeyle ilgileniyor. Beşiktaş’ın bütün maçlarına giderim ben. Beşiktaş profesyonel bir kulüptür. Ben bu ailenin reisiyim. Yüzgöz olmadan bana sevgi duyarlar ben de aynı şekilde futbolcularıma.”

“YILDIZA İHTİYACIMIZ YOK! BURADA OYNAMAK İÇİN ÖLEN FUTBOLCUYU GETİRECEĞİM”

“Tolgay, Quaresma, Gökhan, Kerim, Olcay, Oğuzhan ve hepsi birer yıldız. Yıldıza ihtiyacımız var. Beşiktaş’ta oynamak için adam ölecek. Onu yüzünde göreceğim. Quaresma bana evine dönmek istediğini söyledi. Onu gönderen de benim getiren de benim. Burayı araç olarak kimseye kullandırtmam. Bu renklerin bir parçası olmak bir amaç. Burası için gözyaşı dökecekler. Bu görmem gerek birini getirmek için.”

“HAKEM HATA YAPABİLİR, BİZ ONLARI DA YENMELİYİZ”

“Kendinle alakalı kayırılma ya da özel muamele isteyen namerttir. Bizim sloganımız bellidir, şerefinle oyna hakkınla kazan. Kıyılmamak istiyoruz. Kimse hakemi mazeret yapmasın. Sİz Türkiye’nin en üst klasmandaki takımısınız. Hakem hata yapabilir, sizin onu da yenmeniz gerekiyor. Futbolcu hakemi mazeret olarak gösterirse onu kaldıraç olarak kullanır. Buna müsade etmem.”

“HERKES ADAY OLABİLİR! REKABET OLMALIDIR”

“Beşiktaş ciddi bir kulüptür. Aday olacak kişilerin ciddi olması gerekiyor. Burası bir ortaoyunu değil. Burası tiyatro salonu değil. Beşiktaş 2012’de aldığımız Beşiktaş değil. Futbol yapılanması iyi bir Beşiktaş var. Sen aday olmak stiyorsan çıkıp olacaksın. Bir yere refere etmeye çalışıyorlar. Herkes aday olabilir, ciddi olanlar ama. 45 gün süre var seçime. Aday olacak arkadaşları ben de bekliyorum.”

“BEŞİKTAŞ TARAFTARI BİZİM İÇİN DUA ETSİN”

“Daha şampiyon olmadık. Bu bilinsin. Bu 8 maçta çok sular akacaktır. Hiç kırılmadan, Beşiktaş’ı destekleyerek şampiyon olacağımızı inanıyorum. Bizim için dua etmelerini istiyorum. Burada şampiyon olmak istiyoruz. Beşiktaşlıların mutlu olmasını istiyorunm.”