Şenol Güneş'in açıklamlarından derlenenler şöyle:

"Gruptaki ilk maçtaki düşünemiz ile bugün ki düşüncemiz arasında bir fark yok. Yarış devam ediyor. Bir adım öne geçmek için kendi sahamızdaki maçı kazanmak istiyoruz. İyi bir takımla oynayacağız. İyi oyuncuları var. Onlar da kazanmak istiyor. Yarın ki maçın önemi yüksek. Zor bir maç oynayacağız. Futbol adına neyi doğru yapacağımızı düşündük. Yarın da öyle olacak. Talisca aras caner sakatlık sebebiyle kadroda yok Ömer de listede olmadığı için yok. 16 oyuncumuz var. Herhangi bir sakatlık durumu olursa bu kadrodan eksilebilir. 3 tane riskli oyuncumuz var. Elimizdeki oyuncuların oyun felsefesi takım sahiplenme duygusu yarın yine olacak. Taraftarlarıma enerji vermemiz gidişi etkileyecektir. Umarım yarın kazanır ve bu mutluluğu taraftarlarımızla yaşarız. İnşallah Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma anlayışını sahaya yansıtırız. Avrupa Kupaları'ndaki takımlarımıza başarılar dilerim"

- Benfica köklü bir kulüp

"Benfica köklü bir kulüp. Bu yılda başarılı gidiyor. Genç oyuncularının olması acemi olacaklarının anlamına gelmez. Dinamizm olarak gençliğin bir avantajı olabilir. Eğer tecrübe edersek biz daha tecrübeli bir takımız.

Geçmişi asla unutmayız. Geçmişten dersler çıkartırız. Yaptıklarımızla gururluyuz. Geleceği planlayan kişi ve kurum olarak en iyisini yapmak durumundayız. Sorumluluklarımız daha fazla arttı. Beklentilerimiz yükseldi. Tarihi bir maç olacak. Hem oyun olarak, hem de sonuç olarak. Geleceği güzel yapacak değerleri olan bir maç olacak. Napoli - Kiev maçı berabere biterse gruptan çıkacağız. Bu da Beşiktaş'ı ve herkesi gururlandırır.

Biz yaptıklarımızla başarılı oluyoruz. Yapacaklarımızı da planlamamız gerekiyor. Gruptaki ilk maçımızda da son maçımızda da en iyi futbolu oynamaya çalışan bir takım olmak istiyoruz. Şu bir gerçek; burada kendimizi görmek istiyoruz. Zor maçlarda puan aldık, kolay maçlarda puan kaybettik. Onlardan iyi olduğumuzu gösterip maçı kazanmak istiyoruz. Umarım maçı kazanıp diğer maçların sonucunu bekleyeceğiz. Son maçı kazanıp gruptan çıkmak istiyoruz"

- Gerekirse transfer yapacağız

"4 müsabakaya baktığınız zaman bir çizgimiz oldğu görünüyor. Hiçbir rakibimize ezilmedik. Namalup ilerliyoruz. Rakiplere bakınca kim olursa olsun futbol adına iyi şeyler yapmak istiyoruz. Daha iyi sonuçlar almak için daha çok çalışacağız. Gerekirse transfer yapacağız. Herkesin bir emeği var, bugün itibarıyla biz bu görevi üstlendik. Futbol adına en güzel sonucu almamız gerekir. Beşiktaş yaratıcı bir kulüp. Ortaya değerler koyabiliyor. Üretken ve örnek olmaya çalışan bir takım"

- Adriano ve Tosic idmanlara başladı

"Benfica maçını düşünerek önceki maçta tercih yapmadık. Oyuncu oynucaksa oynar. Son maçta Tosic ve Adriano oynamaya müsait değildi. Adriano ve Tosic idmana başladı. Rhodolfo sakatlığından dolayı yok. Gökhan'ın da hafif bir sıkıntısı var. Kimin oynayacağını hep birlikte göreceğiz. Bunlardan sıkıntılı olanı, savunma ve sol tarafta. Oyun planında değişiklik yapma durumunda kalıyoruz. Elimizdeki en iyi kadro ile çıkmak durumundayız. Bu maçta farklılıklar olacaktır. Benfica ofansif anlamda iyi bir takım. İlk maça göre çok değişiklik olacağını düşünmüyorum. Sahaya çıkacak olan oyuncularımızın hem sağlıklı hem de maçı kaldırabilecek oyuncular olması gerekiyor. Benfica hızlı reaksiyon alabilen bir takım. Napoli savunma gerektiren bir takımdı. Burada hem savunma hem de hücum gerektiren bir anlayışla sahaya çıkacağız"

- Oyundan memnunum 

"Biz futbol adına güzeş işler yapınca o maç bitince mutlu oluruz. İster iyi ister kötü sonuç olsun. Futbol keyif olayıdır. Keyifle oynayıp kazanmak istiyoruz. Bugüne kadar böyle oynadık, bundan sonra da böyle oynayacağız. Oynadığımız oyundan memnunum.

Tosic milli takıma gittiğinde düzelmişti ama yanlış kullanılınca sakatlandı. Hem milli takım hem de UEFA'nın bazı kriterleri var. Bunların konuşulması lazım. Hoca denemek için oynatsa bile oynamak zorunda. Hata yapıldı, onun sıkıntısını çekiyoruz"