Vodafone Arena’nın inşaatının sürmesi ve ölü sezonda bulunulması nedeniyle çok ciddi maddi sıkıntılar yaşayan Beşiktaş, buna rağmen transfer çalışmalarına hızlı biçimde devam ediyor...

Gözden kaçırmayın

Tayyip Talha: Kazanmayı çok istedik fakat olmadı Tayyip Talha: Kazanmayı çok istedik fakat olmadı
Futbol direktörü Önder Özen ve ekibiyle birlikte başkan Fikret Orman ve yöneticiler belirlenen isimler için temaslarını sürdürürken, siyah-beyazlılar zaman zaman teknik direktör Slaven Biliç’i ikna etmekte zorlanıyor.Mali kriz nedeniyle öncelikli olarak bonservis bedeli olmayan futbolculara yönelen yönetim, Hırvat hocanın boşa çıkmış oyuncuları veto etmesiyle birçok kez geri adım atmak durumunda kaldı. Biliç’in bu transfer döneminde Milan’la kontratı biten Urby Emanuelson ve Inter’le sözleşmesi sona eren Esteban Cambiasso gibi ünlü yıldızların da aralarında olduğu 5-6 futbolcunun transferine karşı çıkması yönetim ve camia içinde tepkilere neden oldu.GEÇEN SEZON DA KARŞI ÇIKTIGeçen sezonun devre arasında bonservis bedeli ödemeden Ola Toivonen’i transfer etme fırsatı doğduğunda Biliç’in “Toivonen ne orta saha ne forvet ne de kanat... Pozisyonu tam olarak belli değil” diyerek İsveçli yıldızın transferine karşı çıktığı öğrenildi.

Hırvat çalıştırıcının farklı sebepler öne sürerek bu yaz da yönetimin şartlarını uygun bulduğu önemli isimleri veto etmesi, yöneticilerin eleştirilerini beraberinde getirdi. Siyah-beyazlı idareciler, “Zaten zorlu bir süreçten geçerken hocanın böylesine uygun transfere karşı çıkması işimizi daha da zorlaştırıyor” diyerek dert yandılar.