Telegol yorumcusu Vatan gazetesi yazarı Serhat Ulueren kaleme aldı...

Gözden kaçırmayın

Sörloth'un bonservisi dudak uçuklattı! Sörloth'un bonservisi dudak uçuklattı!
 10 binin üzerinde seyircin hafta içi ve geç saatte olsa da stada gelmiş, üstelik kazaya uğramaktan korkan sözde teknik adam Riekerink takımını tam kadro sahaya çıkarmış, üstüne üstlük rakibin Rize hem formsuz hem de ilk maçta senden 3 gol yemiş ve sen böyle bir akşamda kazanamıyorsun, gol dahi atamıyorsun. Bir kez daha yazıklar olsun.
 
ŞU an G.Saray’ın tek yıldızı ne Sneijder ne Selçuk ne Podolski. Tek yıldız; 22 yaşında ve 3 aydır forma giymeyen Sinan Gümüş. Ağır sakatlığına rağmen sprint özelliğinden bir şey kaybetmemiş. Dün girer girmez farkını öyle bir ortaya koydu ki G.Saray kimlik değiştirdi. 2 kaçırdı, 2 harika pas verdi ve son 20 dakika G.Saray farkı kaçırdı.
 
SİNAN’IN oyuna girdiği 70. dakikaya kadar inanın tabelada 2-5, 3-5 Rize galibiyeti yazabilirdi. Muslera çok iyi oynamasa, Denayer, Semih gibi isimler biraz kötü oynasa G.Saray hezimet yaşabilirdi. Tabii son 20 dakika Sinan oyuna girdikten sonra ve Rize 6 forvet oyuncusuna dönünce ibre değişti.
 
HER şeye rağmen Rizeli oyuncuları kutluyorum. İlk maçı 3-1 kaybetmelerine ve dün sadece ama sadece golü düşünmelerine ve defansı son bölümde unutmalarına rağmen gol yemediler. Çok kaçırdılar ve karşılarında hatasız oynayan bir Muslera vardı. G.Saray, sadece golü düşünen ve aslında finali ilk maçta kaçırmış, formsuz bir Rize’yi bile mağlup edemedi. Bu G.Saray tam bitmiş.
 
YÖNETİMİ GÖNDERECEKLER
 
ASLINDA kupa kazanılmış tarihi bir zaferden sonra kendi seyircisi tarafından istifaya davet edilmiş ve bu taraftardan sadece öç almak için gelecek sezonun kombine fiyatlarını NBA ligi takımlarına göre uyarlayan bir başkandan ne beklenebilirdi ki? Ama bu taraftar eninde sonunda bu yönetimi gönderecek bundan kaçış yok.
 
RİZE’Yİ yenemeyen, gol dahi atamayan ve Sinan Gümüş gibi yıldızına yeniden kavuşmasına rağmen bu G.Saray Beşiktaş’tan fark yiyecek. En az 3’lük olmazlarsa iyi sonuç. Rize atamadı ama Beşiktaş’ın Sosa’sını, Gomez’ini, Quaresma’sını, Oğuzhan’ını hiçbir sarı-kırmızılı tutamaz. Üstelik büyük el freni Sneijder de oynayacak.