Geleceği gören ve doğru tespit yapanları sevmiyorsunuz.Günlük yaşamsal gerçekleri dahi hiçe sayacak kadar duygusuzsunuz! Hayata dair karşımızdakinin haklarına acımadan mani olup doyumsuz egolarla durduramıyoruz içimizdeki şeytanı! Yıllarca iddia edi

Geleceği gören ve doğru tespit yapanları sevmiyorsunuz.Günlük yaşamsal gerçekleri dahi hiçe sayacak kadar duygusuzsunuz!

Hayata dair karşımızdakinin haklarına acımadan mani olup doyumsuz egolarla durduramıyoruz içimizdeki şeytanı!

Yıllarca iddia ediyor ve   Türk futboluna inanılmaz dürüst, verimli ,bıkmadan emek veriyorum.Kimseden icazet almadım kendi tırnaklarımla tavan yaptım alanımda .Bunu herkes bilir.

Ama bir yandan da bencillikten uzak  neleri yaşayabileceğimizi de işaret ettim .Sıkıldınız! Hatta hiç emek vermeden malı götürdünüz emeğimi çaldınız bir çoğunuz .Olsun ben yenisini kurarak beceri ve inançla  mücadeleme devam ettim.

Hepsi Türk futbolu ve futbolcusu için kulüplere verdiğim zafer ve başarılardı.Hala da o yolda ilerliyorum bıkmadan .Belki de yapayalnız kalmak uğuruna...

Çünkü acımasız bir ihanetler zinciri ile prangalanmaya çalışılıyorum .Kim olursa olsun tek kişi çıkıp ta durun bakalım beyler Adnan Hoca doğru söylüyor.

Tespitler tamam ve çıkıyor .O falcı değil gerekeni yapalım demiyor .Demez ve demeyecek de ! İşte gelinen son!Kına yakanlar!Utanmayan kavgacılar ve sözde  büyük laf edenler !.Kumaşın kendisine değil astarına razı edilen futbol dünyası ile rezillik ve dışlanmaya hoş geldiniz!
  Her yıl Beşiktaşa zararlı olduğu net olan dış ve iç futbol yanlışları Şampiyonluğu altın tabakta ikram etmeyi olağan sanıyorlar .
   Fenerbahçe kafilesine yapılanlar aslında acemi bir oyunun parçası..Bu suikast Trabzonspor Fenerbahçe arasında ki olay olamaz .Yaşamsal bir terördür.Futbola büyük kötülük değil katlini sağlamıştır.

Artık futbolumuz yoğun bakımdadır.Dışardan hoca ve futbolcu da getirseniz kurtulmaz .Çare "Futbolu  bilenlere bırakmak ve denenmişlere yeter demektir!"İzlandaya yenilmek nasıl felaket ise Fenerbahçeye yapılan da terördür!

Ama komada olan futboldur .!Olayların önünden gitmek istemiyor sadece futboldan götürmek istiyoruz..!Futbol sadece futbol olduğunda güzeldir!Ne diyor Fenerbahçe yönetimi ...!? AMA sözünden uzak durmak lazımdır ! Geç farkedilen bir gerçek.

Oysa ben yıllardır yırtındım!Yaranmak için değil hizmet içindi söylediklerim .Bu alanda doğru futbola  sahip çıkılsın diye idi .Şimdi zurnanın "ZIRT" dediği yerdeyiz. Yani "TOP OYNAMAK ÖNEMLİ DEĞİLDİR!"ifadesini yöneticilere söyleten durakta!

  Lig bir hafta ertelenirken aynı saatlerde Beşiktaş bu haftanın son karşılaşmasına kuzu kuzu çıktı dün gece!

Yani herkesin morali bozuk ama Beşiktaş demirden olduğu için kalpsiz bedeniyle maçı oynayacak..!

Bu sadece Beşiktaş açısından konuşulacak bir doksan dakikadır .Lider iken sessiz ve futbol mülayimi olmanın getirisi belli bir sonun kadercisi! Üç kupada başarılı iken zorlukları aşan performansı ile üstüne senaryo üreten bikinililerin kurbanı Beşiktaş!Yazık oldu demiyorum çünkü romantik Biliç'ten bu kadar çıkacaktı..Yani herkesin yaptığı kadar .!?

Dokuzda dokuz umudu  da akşam güme gitti!Verilmeyen penaltı gibi .Ayrıca Büyük Demba Ba ve harika forvetlerimiz Olcay ve Gökhan gibi sahada gezinirken Veli arandı. Ama Sosa sanki tekaütler adına vardı.

Bunları eleştirilirken asıl atlanmaması gereken Avrupa liginde kadroya dahi yazılmayan Sivok'un forma giymesidir.

Hani derler ya en kötü karar kararsızlıktan iyidir diye !Şimdi tüm olasılıklar denense de unutulan gerçek lobi gücümüz ve GOL bu karşılaşmada da bizim umutlarımızı aldı gitti.En azından 9 da dokuz bitti.

Ve Millet yine 4 er 5 er atarak haftayı kapadı .Mesleki bilgi ve deneyimim o kadar dışarı da kaldı ki aranan bende olmayan boncuk olsa gerek! Kusura bakmayın artık Futbol bilmeyen ve ondan nemalananların oldu. 

O  zaman da özellikle Beşiktaş göze batıyor.Koruyamadık ve onu bir Devrim gücü olarak futbola kabul ettiremedik.Bunu dün geceyi gördükten sonra ve önemsenmeyen söylemlerimin dışlanmasını dahi anlamayanların duvara toslamasından sonra söylüyorum.

Hasar büyük .Son üç takıma 7 puan bırakır ve Fenerbahçeye son dakika golüyle yenilirsen sonuçta Şampiyonluktan olursun.

Bunu da ancak işi bilen büyük hocalar ve onun futbolcuları sağlardı .Yazık oldu diyeceğim ama sakalımız yok ki ciddiye alınsın .Umutlar yine bir başka bahara kaldı demiyorum.Çünkü çıkmadık can da hala umut vardır!