Dünden sonra maçın analizi yapmak zor. Ortaya çıkan tablo tam anlamıyla kaos. Bu kaosun yaratıcısı da futbolcular. Derbide sakin kalanın kazanacağını bilmek, uygulanmak kadar önemli.

Ancak dün sinirlerine hakim olamayan taraf Beşiktaş’tı. Halbuki sinirleri gergin olması gereken F.Bahçe olması gerekirken. Pazar harika oyunla futbol dersi veren Beşiktaş, futbolun ayak oyunu olduğunu dün gece gördü.   

AĞZIMIZIN tadı ile keyifli bir derbi izlettirmeyen tüm oyuncuları tebrik ediyorum. Hemen hemen her ikili mücadelede haklı veya haksız kendisini yere atan, hakemden kart bekleyen oyuncu grubu, hepinize helal olsun!  

ERKEN gelen gole yine erken cevap veren F.Bahçe devrenin sonunda 10 kişi kalsa da bulduğu gol ile maça tutunacağını net gösterdi. Kupaya ne kadar önem verdiklerini gösterircesine yedek ağırlıklı kadroları ile sahaya çıkan iki teknik direktörden Şenol hoca ilk hamleyi yaptı. 

BABEL ve Quaresma girince hemen hemen herkes 10 kişi kalan F.Bahçe’ye, Beşiktaş’ın gol olup yağacağını düşündü. Ama Şenol hoca nereden bilebilirdi ki Josef  gerginliğinde sadece Q7’nin kırmızı göreceğini? Fırat hocam inan bence biraz cimri davrandın. Portekizli ne yaptıysa aynısını Brezilyalı da yaptı ama sen sadece Beşiktaşlı oyuncuyu attın.   

***

Gözden kaçırmayın

Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım

BU olayların ardından sahada futbol dışında her şey vardı. Kavga, gerginlik, pas hatası gibi. Dedik ya gerginlik var diye. İşte o gerginlikle beslenen Volkan Demirel de atılınca artık tatik maktik yok, bam bam bam olayına girildi. Yahu koskoca F.Bahçe takımının kaptanlık pazubandını, saha içinde çirkeflik ve gerginlik üzerine kurulmuş bir kariyeri olan Volkan gibi bir ismin taşımasından utanıyorum.   

KİMSE renk ayrımı yaptığımı düşünerek bunu yazdığımı sanmasın. Ben gerçekten olayların içinde F.Bahçe kaptanını görmek istemiyorum. Kaptan dediğin takım arkadaşlarını yatıştırır, olumlu anlamda örnek olur.

***

Gökhan Dinç / Gazete Vatan