Futbol'u kullanan günlükler!

KartalBakisi.com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

GÜNDEM 09.11.2014 - 15:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Başlık aynen şöyle .Hem de ciddi olması gereken bir gazeteden."Prandelli tarih yazıyor!" kulüp taraftarlarına dahi saygısızlık olabilecek bir yorum !Zoraki şartlanma şakşakçılığı!Üçer gün arayla tarihini dahi dümdüz yapan futbol takımının 4 er gol yemesi bir kenara bırakılıp olabilecek bir sonuç arkası yapılan bu yorum ve  sadece. Prandelli üzerinden yürütülen kaos öteki kulüpleri için de geçerli değil mi ?

  Vahit Halil Hodziç çılgın görüntüler vererek kovulmak için ne gerekiyorsa yaptı!Futbolcularına sevgisiz yaklaşan ve hatta onları adam yerine koymayan başarısızlığını futbolcularını taraftarın önüne atarak kendini kurtarma formülü ile buluşturan sahte zekası hedefine ulaşırken kim zarar gördü .!?
  Veya Beşiktaş için sadece bir sağ bek ile kadro tartışması yaparak asıl gerçeğin perde arkasına atılmasına neden olan bir sürü olayı neden yutuluyor .Üzerine oynanan oyunların sonucu başkanın "Hakem odası basma " çıkışı neden!? 
 Aziz Yıldırım 40 milyona mal olan ,yedek bekletilen futbolcusunun etkisizliğini ve ya şampiyonluk kazandıran Teknik Direktörü göndermesini sadece derbi karşılaşmaları veya zar zor atılan gollerle kazanılan puanlarda avunarak gelecek arıyor!?
  Ulusal takımımızın başarısız sonuçlarla hepimizi mateme gömen "Futbol Draması "nasıl düzeltilecek? Hangi süslü doktrinler ilaç olacak?
  Hakemlerin sadece kişi olarak tartışılması yerine acabalarını ortadan kaldıracak doğrulara neden itibar edilmez .UEFA  testinden kayıp iki hakemimizin bu durumu ne anlatır? Eski bir büyüğümüz "Halep orada ise Arşın burada demişken"fizik kalite ile onaylanacak bu testi çalışmazsan aşamıyorsan bizim En büyük(!) derbimizde işin ne demezler mi ? 
  Ulusal takımımızın aldığı sonuçlar ve üzerinden yürütülen tartışmalar ile birbirlerine silahla arkadaşlık örneği  gösteren takımdaşlık(!) izahı kolay olmayan ama yerimizi onaylayan gerçeklerdir .
 Futbola devletimizin yatırım yaptığı ve katkısı büyük olan maddi desteği ortada iken bu başarısızlık ve futbol taklidi hiç bir zaman savunulamaz .Gerçek  şudur ! biz futbolda bu günkü görünümde olamayız nedenleri tedavi edilir ve ortadan kalkar .Bunun üzerinde emek veren kişilerin üstünü şal ile örterek kendilerinden başkalarına yaşam hakkı tanımayan sistemi acilen gözden geçirmeliyiz .Futbolu seven bir ülkenin eğitmeni,yorumcusu ve savaşanı  olarak içim acıyor ve asla sadece çıkar için kendini önde gösteren yarışmada olmuyorum.
 
Görülmesi gereken kişi,emek ve doğru tespitler anında futbolumuzu patlatır hem de aniden!Bu sadece sahada oynanan oyun değil; aynı zamanda halkın ve tribünün eğlencesi ve hatta daha da önemlisi aidiyetidir.Şimdilerde kimse futbolda hangi rengin yanında olduğunu gururla söyleyemiyor. Acıların taraftarı olarak boş tribünlerle mesaj veriyor .Belki de ikinci  takımları yurt dışından seçtikleri ünlü kulüpler ile teselli arıyorlar .
 
 
 Bir başka yanımız da şu! Bu kadar futbol başarısızlığının yıkıntılarına çare olacak ilk yardım kuruluşlarının sessizliğidir .Sadece varlar!Antrenörler,Pfd,Futbol adamları derneği ,hakem derneği ,kulüpler birliği gibi önemli kuruluşlar bir araya gelip önce Doğru futbol adına teklif dahi getirmiyorlar .Onlar sadece varlar .hepsi bu !
 
 
 Medyamızın genç kalemleri kimin hangi oyuncunun oynadığı ,kadroda olup olmadığı doğal gerçekler yerine büyük puntolarını Futbol gerçeğine ve doğrularına kullanmalı ve bu alanda futbolu hegemonyası altına alan gerçekleri tartışmalıdırlar .Yazık bu ülkeye .İzlanda yenilgisi ve sonrası ile adli soruşturmaların elinde CAS'a düşen futbolumuzun temizlenmesi ve zaman da alsa doğruların sahiplenilmesine önem vermelidirler .Dedikodudan kakafoni çıkar .Bu durumdan rahatsız olmayanların dünyasından futbol çıkmaz .Arada bir olsa olsa" Prandellinin tarih yazdığını" söyleyenler gibi !"Sözüm Prandelliden dışarı,Güldürmece yorumlar çıkar..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@