Beşiktaş'ın başarılı savunma oyuncusu Daniel Opare, Beşiktaş Dergisi'ne röportaj verdi.

Beşiktaş’ın sempatik futbolcusu Daniel Opare, siyah beyazlı kulübün dergisine çarpıcı bir röportaj verdi.

Daniel Opare, Gana’dan İstanbul’a olan futbol serüvenini içtenlikle Beşiktaş Dergisi’ne anlattı. “Nerelisin” sorusuna forma numarası nedeniyle “Malatyalıyım” diyebilecek kadar esprili, yeşil sahalardaki hızı ve hücuma kattığı artı değer ile kısa zamanda takıma adapte olabilecek kadar hırslı ve hatta “Beşiktaş için ölebilecek” kadar deli…

Gözden kaçırmayın

N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı

Çizgiye yakın mevkilerdeki sürati ile de dikkat çeken Opare, “Ben doğuştan hızlıyım” diyor. İşte Opare’nin röportajından bazı bölümler:

“Eğer sahada olursam, mutlu olursam benim için ne adaptasyon sorunu ne de performans sorunu gündeme gelecektir; çıkar ve topumu oynarım. Beşiktaş gibi büyük bir takımda forma şansı bulmaktan dolayı da çok mutluyum ve bunun oyunuma yansıması için elimden geleni sahaya yansıtmayı sürdürmek istiyorum.”

“Futbolda geçmiş yoktur. Dün geride kalır. Futbolda yarın ne yapacağınız daha önemli. Taraftarın beklentisinin çok büyük olacağı belli. Benim de bu aşamadan sonra tek yapmam gereken standardımı yükseltmek. Benim için yapmam gereken tek şey takımımın galip gelmesi için çabalamaktır. Tabii ki taraftar iyi oynadığın süreçte seni destekleyecektir.”

“Dünya Kupası’nda Gana Milli Takımında U17’de oynarken grubumuzda Manchester United kalecisi David de Gea, Rafael ve Fabio kardeşler, Bojan Krkic, Real Madrid’ten Tony Kroos gibi çok önemli oyuncular vardı ve ben kupadaki en başarılı savunma oyuncularından birisi olarak görüldüm.”

“Taraftarlarımız şunu iyi bilsinler ki desteklerini esirgemedikleri zaman, arkamızda durup varlıklarını hissettirdikleri anlarda gerçekten itici bir güç olarak bizi ateşliyorlar. Sadece kendim için söylemiyorum, tüm takım arkadaşlarım için geçerlidir; hissettirdikleri sevgi sahada bizleri daha da motive ediyor ve daha iyi oynamamızı sağlıyor. Bu yüzden kendilerine çok teşekkür ediyorum.”