'Futbolcu Ödemeleri Türk Lirası'

Dün yapılan BEŞİKTAŞ A.Ş hisse toplantısında bir çok madde gündeme geldi.

ÖZEL 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Gerçekleştirilen toplantıda futbolculara Euro bazlı ödeme sistemi ve oluşturduğu sorunlar tartışıldı. Euro'nun zirve de olduğu bu dönemde yönetim durumdan rahatsız olduğunu belirtti.

Hissedarımız Çağrı Göksel futbolcu sözleşmelerinin Euro bazında değil Türk Lirası bazında yapılmasını oyuncuların Euro olarak anlaşmaları imzalamak istemesinden bahsetti ve toplantı da buna bir çözüm yolu bulunması gerektiği konuşuldu. Özellikle de gurbetçi oyuncuların Euro bazlı anlaşma imzalamak istemesi ciddi kayıplara neden olduğu söylendi.

Yönetim Bu Durumdan Rahatsız

BEŞİKTAŞ A.Ş hisse toplantısında futbolcular ve onların durumuyla ilgili bir çok görüşme gerçekleştirildi. Bu görüşmelerde paranın hangi türde futbolculara aktarılması gerektiği hakkında tartışıldı. Toplantı da genel olarak Euro ile yapılan anlaşmaların yanlış olduğuna değinildi.  Acilen bu konuya bir çözüm getirilmesi için yönetimin görüşleri alındı. Karar aşamasında ise futbolcular ile TL üzerinden anlaşma yapılması gerektiği öngörüldü.

Seyit Ateş Yerine Erdal Torunoğulları!

28.12.2012 tarihli Genel Kurul ile görev süreleri 2 yıl olarak belirlenen, yönetim kurulu üyeliklerinden bu süre dolmadan görevinden istifa eden eski Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ateş'in yerine, kalan sürede görev yapmak üzere TTK 315 maddesi uyarınca atanan Erdal Torunoğulları'nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak onaylanmasına katılanların oybirliğiyle karar verildi.

Hisse Sahipleri Bilgi İstiyor

Hissedarlardan Akın Küçük, sermaye artışı yapılıp yapılmayacağını, yapılacaksa finansman yönteminin nasıl olacağına ilişkin bilgi verilmesini istedi. Divan Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi, bu hususun yönetim kurulunda görüşüldüğünü, henüz bir karar verilmediğini bildirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@