FUTBOLA DAMGA VURACAK GENÇLER GELİYOR

Beşiktaş’ın zirvede tamamladığı geçtiğimiz sezon takımın oynadığı futbol taraftarları mest etmiş, her maç tribünlerde açılan ve üst üste 3 sezon şampiyon olunan altın döneme vurgu yapan “Sene sanki Metin-Ali-Feyyaz” pankartı çok dikkat çekmişti.

GÜNDEM 16.12.2016 - 10:19 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
Siyah-Beyazlı kulübün basın sözcülüğünün yanında altyapıdan sorumlu yöneticiliğini de üstlenen Metin Albayrak’tan da taraftarların bu ‘özkaynak’ beklentisini boşa çıkarmayacaklarına dair açıklamalar geldi. Albayrak iyi bir kadroya sahip olan takımın gelecek yıllarını da güvence altına almak için altyapıya çok önem verdiklerini belirterek “Beşiktaş’ın geleceği emin ellerde. Türk futboluna damga vuracak gençler yetiştiriyoruz. Çalışmalarımız çok yerinde gidiyor. İki seneye kalmaz A takıma 3-4 tane çok iyi oyuncu vereceğiz. Özellikle 2002 doğumlu olan jenerasyondan çok umutluyuz. Biri sağ bek ve diğeri ön libero olmak üzere iki tane önemli oyuncumuz yetişiyor. Bu oyuncuları yakında herkes görecek” dedi.

‘SCOUT EKİBİ KURUYORUZ’
Albayrak, altyapı için tesisleşme çalışmalarının da devam ettiğini vurgulayarak şöyle devam etti: “Ümraniye’ye 4 adet sahanın yapımı için temel atacağız. Altyapıyı buraya taşıyacağız. Sahalardan biri suni çim, diğerleri ise doğal çim olacak. Fulya’da ise sadece futbol okulları olacak. Yurt dışındaki genç oyuncuların taranması için ise bir ekip kuruyoruz. Özellikle Almanya’daki yetenekli gurbetçileri takibe aldık. Göreceksiniz, Beşiktaş altyapısı eski günlerine dönerek MetinAli-Feyyaz dönemlerini tekrar yaşatacak.”

HABERTÜRK SPOR

Gelişmelerden Haberdar Olun

@