Yönetimden Şok Karar !

Beşiktaş, geçen sezon yaşananlara rağmen özel yaşama müdahale etmeyecek.

FUTBOL 03.08.2014, 04:08
23545
Yönetimden Şok Karar !

Baskı ve korkutmanın profesyonel kulüplerde bir işe yaramayacağını düşünen siyah-beyazlı yönetim, ceza konusunda ayrı bir hüküm koymayacak, iş yasalarının maddelerini uygulayacak. İzin günleri dışında futbolcuların kontrolü ve takibi ise A takımdan sorumlu yönetici Mete Vardar’ın elinde olacak.

Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Feyenoord’u yenerek taraftarını sevince boğan Beşiktaş’ta yönetim, rövanş maçından sonra prim ve ceza sistemini masaya yatıracak. Siyah-beyazlı yönetim, derbilere, iç ve dış saha maçlarına farklı primler uygulamayı planlarken, ceza konusunda ise herkesin beklentisinin aksine futbolcularını özgür bırakacak.

Geçtiğimiz sezon bazı futbolcuların gece gezmelerine çıkmaları ve bunlardan bir tanesinin kurşunlamayla sonuçlanması nedeniyle yeni sezonda farklı cezaların uygulanabileceği düşünülürken, yöneticiler ise özellikle izin günlerinde oyuncuların özel yaşamına müdahale etmeyecek. Baskı ve korkutmanın profesyonel kulüplerde kimseye fayda getirmeyeceğine inanan Beşiktaş Yönetimi, bu konuyu tamamen futbolcuların vicdanlarına bırakacak. Ceza konusunda yönetmeliğine ayrı bir hüküm koymayacak olan siyah-beyazlılar, gerekli durumlarda iş yasasını uygulayacak.

Çağdışı uygulama

Yeni sezonda A takımdan sorumlu yönetici görevini üstlenen Mete Vardar, sezon öncesinde hem toplu olarak,  hem de tek tek tüm oyuncularla gece gezmelerini görüşecek. Futbolcularına öncelikle camianın hassasiyetini anlatacak olan Vardar, Beşiktaş oyuncusuna çağdışı yaptırımların yakışmayacağını söyleyecek, nereye giderlerse gitsin mutlaka kendisine haber verilmesini isteyecek. Siyah-beyazlı yönetici, futbolcularla adeta sözlü bir anlaşma yapacak.

Öte yandan siyah - beyazlı yönetim, izinli olmamalarına rağmen gece hayatıyla gündeme gelecek futbolculara ise Slaven Bilic’in raporuna göre ceza uygulayacak.

Kaynak : Milliyet

Yorumlar (10)
Selami 6 yıl önce
Sok karar deyince, orman ve yonetim istifa ettiler zannettik,arkadaslarla birbirimize sarilip, oleeyy dedik.ama yine uzulduk simdi!
Beşiktaş Sevdalısı 6 yıl önce
Şu yönetim istifacıların Sevdamıza ne verdiğini cidden merak edıyorum. Yönetimin Doğru Yolda Olduqunu anlamak çok zeka istemıyor arkadaslar. LÜTFEN YIKICI DEGIL YAPICI OLUN olmuyorsanızda DEFOLUP GIDIN ARTIK...
Barbar 6 yıl önce
İstifa İstifa Fikret Orman İstifa
Varol 6 yıl önce
Ronaldoyu ya da Messiyi istemiyoruz, tek istegimiz f.ormanin istifasi!
kartal ruhu 6 yıl önce
f.o bnde çok sevmem ama çok doğru işler yapıyor transfer yapmak kolay klubu kendine borçlandır al oyuncu sıkıntı mı değil adam bjk nin menfaatlerini düşünerek hareket ediliyo traftraı kandırmak kolay al iki topçu ağlat klubun anasını sonra cek git halk olarak kandrılmaya alıştıgımızdan real bi drumda hemn istifa istyoz az beyinler çlşssın en doğru adam suan için f .o
Ceren 6 yıl önce
Kelime üretmeyin istifa edin istifaaaaaaaaaaaaaa
Ercüment t 6 yıl önce
Bırakın bu polemikleride bilet alın çarşambaya..doldurmalıyız stadı.gücüne güc katmalıyız..!
samettt 6 yıl önce
aynen biletleri alıyoruz takımımızın yanında olmalıyız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın