'Yönetim Çok Uğraşıyor'

Beşiktaş kaptanı Tolga Zengin, "Beşiktaş geçici liderliklere sevinecek takım değil." dedi.

FUTBOL 08.10.2014, 02:43
2265
'Yönetim Çok Uğraşıyor'

Beşiktaş kaptanı Tolga Zengin, ilk 5 hafta sonunda gelen liderliğin abartılmaması gerektiğini söyledi ve ekledi: Önemli olan istikrar. Beşiktaş geçici liderliğe sevinecek takım değil. Ancak tabii ki emeklerinizin karşılığını sportif olarak almak güzel. Stat sorunu üzerine herkes konuşuyor ama biliyoruz ki en az bizler kadar yöneticilerimiz de bu işten dertli. Onların da çözüm aradığını, uğraştığını biliyoruz. Futbol taraftarsız, ortamsız zor. Hatta sadece biz değil, rakiplerimiz bile bu tablodan dertli.

Beşiktaş'ta kısa sürede taraftarın kalbini kazanan ve ardından takımdaki ağırlığıyla kaptanlık pazubandını da takan Tolga Zengin, ilk 5 hafta sonunda gelen liderliğin Siyah-Beyazlılar için abartılacak bir durum olmadığını söyledi. Üst üste oynanacak 2 kritik milli maç için kadroya da çağrılan başarılı file bekçisi, "Önemli olanın istikrar olduğunu sanırım söylemeye gerek yok. Beşiktaş geçici liderliklere sevinecek takım değil. Fakat emeklerimizin karşılığını sportif olarak almak ve puan cetvelinde rakipleri geride bırakmak işin güzel tarafı" ifadelerini kullandı.

'Uzun soluklu bir iş'


Geçtiğimiz sezonun başında aldığı sonuçlarla dikkatleri üzerine çektiklerini ve kamuoyu tarafından da peşinen şampiyon ilan edildiklerini hatırlatan Tolga Zengin, "Hepimiz geçen sezon ciddi bir deneyim daha kazandık bu açıdan. Şampiyonluk dediğiniz şey çok uzun soluklu ve birçok yan unsuru da beraber yönetmeniz gereken bir durum. Yani bu tip olumlu-olumsuz yakıştırmalarla değil işimizle uğraşmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum" mesajlarını gönderdi. 

'Yönetim çok uğraşıyor'

Tolga Zengin, gündemdeki stat meselesi hakkında ise şunları söyledi: Stat sorunu üzerinde artık denilecek fazla bir şey yok. Rahatsızlıklar ortada. Hatta sadece ev sahibi olarak bizler değil, rakiplerimiz bile ortamdan rahatsızlığını aktardı. Futbol, taraftarsız ya da az taraftarla, uygun olmayan atmosferlerde olması gerektiği kadar keyif vermiyor. Ancak yöneticilerimiz de en az bizler kadar bu işten rahatsız. Uğraşıyorlar, çözüm arıyorlar. Tabii ki normal şartlar altında oynamayı biz de isteriz ama bir formül bulunacağına inanıyoruz.

Yorumlar (0)