Yine Aynı Senaryo

Beşiktaş, Fenerbahçe maçını kaybetti, ortaya şampiyon olduğu 2008-09 sezonundaki tablo çıktı. O dönemde de Kartal, peş peşe kaybettiği derbilerin ardından liderin 1 puan gerisindeydi ve yine 33. haftada rakibi olacak Galatasaray'ı devirip, mutlu sona ulaşmıştı.

FUTBOL 24.03.2015, 05:55
852
Yine Aynı Senaryo

Süper Lig’de önceki akşam Fenerbahçe’ye kaybeden ve derbi kazanamama serisini sürdüren Beşiktaş'ta, Kadıköy’deki 1-0’lık mağlubiyet, özellikle taraftarda şampiyonluğa olan inancı azaltmıştı. Ancak bu sonuç, Kara Kartal’da yeni bir senaryonun ortaya çıkmasını sağladı. 

Ligde 2008-09 sezonunda da çıktığı derbilerden peş peşe kötü skorlarla ayrılan Beşiktaş, 25. haftayı liderin 1 puan gerisinde ikinci sırada kapatmıştı. Ek olarak Galatasaray’la 33. haftada karşılaşan Mustafa Denizli’nin öğrencileri, rakibini 2-1’lik skorla geçip dönemi sadece 1 derbi zaferiyle tamamlamasına rağmen şampiyonluğa ulaşmıştı.

Yine aynı senaryo

Bu sezonda da 6 yıl önce yaşadığı şampiyonluk senaryosunun benzeriyle karşı karşıya kalan Beşiktaş, Fenerbahçe karşısında aldığı skorun ardından 25’inci haftayı lider Galatasaray’ın 1 puan gerisinde 54 puanla ikinci kapattı. Ek olarak Mustafa Denizli’nin takımının yaşadığı gibi derbilerde peş peşe beklemediği sonuçlar alan Slaven Bilic’in öğrencileri, 33. haftada yine o dönemde olduğu gibi Galatasaray’la karşılaşacak.

5 puan fark atmıştı

Ligde son şampiyonluğunu yaşadığı dönemle benzer tesadüfler yaşayan Kartal’ın, bu senaryoyu tekrar edebilmesi halinde sezonu zirvede tamamlama şansı bulunuyor. O dönemde kalan 9 maçından 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi alan Siyah-Beyazlılar, 33. haftada aldığı Galatasaray zaferiyle bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmişti. Beşiktaş, şampiyonluk için yarıştığı Sivasspor’un 5 puan önünde sıralamayı tamamlamıştı. 

Yorumlar (1)
fatih 6 yıl önce
gayseyi yenmmiştik ama evimizde yenmiştik şimdi dışarda oynuyoruz hem o dönemki kadrosuyla şimdiki kadrosu arasında dağlar kadar fark var gaysenin bizimde o dönemki hocamızla şimdiki hocamız arasında çok fark var denizli yenilse bile ilerisi için ışık verebiliyordu ıspatıda şu son şampiyonluğumuzda gs ye deplasmanda 4-2 yenildiğimizde 1-0 oldu 1-1 yaptık 2-1 oldu 3-1 oldu sonra delgado atıldı ona rağmen 3-2 yaptık 10 kişi olduğumuzdan dolayı 4. yüde kalemizde görüp maç bitti bakın dikkat edin 10 kişi kalmamıza rağmen 3-1 den 3-2 yapmışız yorgunluktan dolayı devamını getirememişiz bu durum inancı kazanma azmini gösteriyor denizli döneminde istek ruh vardı ama bu hocada yok şimdi gene aynı tablo ama kadıköyde fırsat üstüne fırsat harcayan hocadan artık başarı beklemek hayal dünyası yaşamaktan farksız bir durum dolayısıyla bu tabloya bakarak ben hiç ümitli değilim olmayacağımda çünkü takımda ciddi bir güvensizlik ortamı var