Yıldız farkı

Milliyet gazetesi yazarı Bilal Meşe kaleme aldı.

 Bir kere Rizespor’u kutluyoruz. Öyle savunmasına kapanmadı, tam tersi ofansif oyunu ön plana çıkardı, öyle kolay pes etmedi, pozisyon üretti, Deniz’in ilk yarıda kafa şutu üst direkte patlarken, Beşiktaş’a kafa tuttu. Oyuna heyecan ve tempo kattı, bitiş düdüğüne kadar, puan getirecek golü kovaladı.

Rakibin bu iştahlı futboluna karşın, ilk yarıda Beşiktaş, İsmail, Oğuzhan ve Sosa ile pozisyon buldu, ancak topu filelerle buluşturamadılar. Güneş hoca, ikinci yarıya Quaresma hamlesiyle başladı... Hocanın Olcay’ı kenara almasına hiç şaşırmadım. Kartal’ın ‘altın’ çocuğuna bi şeyler olmuş, eski başarılı performansının uzağında! Milli Takım’da bile ilk onbire girmekte zorlanıyorsa ki, öyle Olcay kardeşimizin kendisini sorgulaması gerekir.

Quaresma, oyuna ikinci yarıda girdi, onsekiz dakika sonra harika bir şutla Kartal’ı üç puana uçururken, klasını konuşturdu. Efendim, Querasma, şartlar ne olursa olsun, bizce ilk 11’de sabaha kadar oynar. Topla şovunu da yapar, golünü de atar. Artı şov bu oyunun en büyük parçasıdır. Böylesi yıldız oyuncular her takımda olmalıdır. Sadece Quaresma mı? Alın size Gökhan Töre... İkisini de izlerken, keyif alıyorsak, gerisi detaydır.

Lafı uzatmayalım, heyecanı bol bir maç izledik. Beşiktaş, fire vermeden yoluna devam ediyor. İkinci yarının son bölümlerinde Beşiktaş ağırlığını sahaya koydu, liderliğini korudu.

Güneş hoca, Tosic’e önlem almış belli! Baktı ki kendi kalesine gol atmayı alışkanlık haline getirmiş, onu yedeğe çekmiş!

Tamam, hakemlik zor iştir... Öyle ki, hakemlerimizi yorumlarımızın dışında tutmak için özen gösteririz. Ne var ki, öyle pozisyonları es geçiyorlar ki, eleştirmemek mümkün değil! Alper Ulusoy’un ilk yarıda süzemediği (!) iki kritik pozisyon var. Biri 40’da Oboabona’nın Sosa’ya iki kaval kemiğine sert girişi hem faul, hem de sarı kart. ‘Süzemedim’ diyemezsin, burnunun dibinde! Peki 45 artı 1’dekine ne demeli? Viera, soldan cezaalanına girmeye çalışan Gökhan Töre’yi formasından çekiyor, bırakıyor, bir de eline basıyor. Olmadı hocam? 81’de yan hakem Serkan Gençerler’in Gomez’e kaldırdığı bayrağa ne demeli? Ofsayt ile uzaktan yakından ilgisi yok! Oğuzhan’ın buz gibi golü hatalı bayrak sayesinde kuş olup uçtu! Ya maç 0-0 olsaydı, Beşiktaş puan kaybetseydi? Yat, kalk Quaresma’nın golüne dua et!
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 03:47
YORUM EKLE