Yeter ki Quaresma hocasını dinlesin!

Portekizli yıldızın sadece 45 dakika forma giydiği Gençlerbirliği karşılaşmasındaki bireysel futbolu yönetimin de tepkisini çekti. Siyah-beyazlıların, “Şenol Güneş, Quaresma’yı kenara çekerek, takım futbolunu ona anlatmalı” ifadelerini kullandıkları öğrenildi

FUTBOL 23.09.2015, 10:05 23.09.2015, 10:08

 Beşiktaş’taki ikinci döneminde sadece Trabzonspor’a gol atan ve bu karşılaşma dışında varlık gösteremeyen Ricardo Quaresma’nın, Gençlerbirliği maçındaki olumsuz performansı, yönetimi de memnun etmedi. Siyah-beyazlı idarecilerin maçın ardından yaptıkları değerlendirmede Portekizli oyuncunun sürekli kendini ispatlama çabası içerisinde olduğunu dile getirdikleri belirlendi.

Quaresma’nın artık bireysel futbol yerine takım oyunu oynaması gerektiğini vurgulayan Beşiktaşlı yöneticilerin, “Şenol Güneş gerekirse Quaresma’yı kenara alarak bu durum düzelene kadar ona takım futbolunu anlatmalı. Biz yönetim olarak arkasında dururuz. Birçok futbolcuya ikinci bahar yaşatan Güneş, aynısını Quaresma’ya da yapabilir. Yeter ki Quaresma hocasını dinlesin” ifadelerini kullandıkları öğrenildi.

Kulübeye dönüyor

Bu arada Teknik Direktör Şenol Güneş’in, Fenerbahçe derbisinde Quaresma’ya ilk 11’de forma vermeyi düşünmediği ifade edildi.

Siyah-beyazlı hocanın, forvet arkası pozisyonunda görev yaptığı Gençlerbirliği maçında beklentilere yanıt veremeyen Portekizli oyuncuyu pazar günü oynanacak derbide yedek soyundurmasına kesin gözüyle bakılıyor.


 Milliyet
Yorumlar (2)
Galip 4 yıl önce
QUARESMA GELMİŞ 32 YAŞINA ARKADAŞLAR. BU YAŞTAN SONRA HİÇBİR HOCA ONU DEĞİŞTİREMEZ. ONUN TRANSFER EDİLMESİ BİR HATADIR.
LİVORNO 4 yıl önce
BURSADAKİ MACAR DUTSJAK BU PORTEKİZLİYE ELLİ BASAR FİKO BU ADAMI SEN GÖNDERDİN TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALADIN GERİ GETİRDİN AMA BUNUN İŞİ BİTMİŞ BU TAKIMIN KİMYASINI BOZUYOR TAKIM OYUNU BU DENSİZDE YOK