Yarın en iyi sonucu almak istiyoruz

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında yarın Beşiktaş'ı konuk edecek Olympiakos'un teknik direktörü Vasilis Vouzas, rakipleri karşısında önce gol yememeye çalışacaklarını söyledi.

FUTBOL 08.03.2017, 22:05 09.03.2017, 07:32
120
Yarın en iyi sonucu almak istiyoruz

Vauzas, yaptığı açıklamada, "Tek hedefimiz UEFA Avrupa Ligi'nde devam etmek. O yüzden yarın en iyi sonucu almak istiyoruz. Defansta daha başarılı olmak isteriz çünkü ilk dakikalarda gol yiyoruz. Bunu değiştirmek isterim. Beşiktaş büyük takım ama biz de sonuca odaklanacağız. Bizim üç hedefimiz var. Bu üç hedef için tüm oyuncuların yardım etmesi lazım. Bütün sezon boyunca formda kalmak zor o yüzden bütün oyuncularımdan hazır olmalarını istiyorum. Arkadaşlarımla sürekli rakipleri ve stratejilerini izliyoruz. Zayıf ve güçlü yanlarını analiz ediyoruz. Ama ancak yarın için hala ilk 11'e karar vermiş değiliz. Beşiktaş topu tutmayı hedefliyor. Çok etkili oyuncuları var. İlk hedefimiz gol yememek, ikinci hedefimiz kilit oyuncuları sınırlandırmak. Ve daha sonra rakibi durdurup gol atmak" dedi. 

Beşiktaş ile yapacakları maçta taraftarın yardımına ihtiyaç duyacaklarını vurgulayan Vouzas, "Onların psikolojisi bizi çok etkileyecek. Yarın olumlu bir atmosfer olacak. Onların yardımıyla olumlu sonuç almayı umuyorum." ifadelerini kullandı.

- Botia: "Birbirimize güveniyoruz"

Olympiakos'un İspanyol futbolcusu Alberto Botia ise teknik direktör Paul Bento'nun takımdan ayrılmasının ardından ne durumda oldukları yönündeki soruya verdiği cevapta, "Biz birbirimize güveniyoruz. Takımdaki atmosfer çok iyi. Yarın yüzde 100 performansımızı vereceğiz. Çok çabalayacağız. Galip gelmek istiyoruz." şeklinde konuştu. 

Tur için Beşiktaş'ın favori gösterilmesi konusunda görüşlerini aktaran Botia, "Beşiktaş büyük bir takım ancak Olympiakos'tan değil. Her şeye olumlu bakıyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 

Yorumlar (0)