Wenger O Söz Hakkında Konuştu

Wenger , Playoff İlk Maçı öncesi o meşhur söz ile ilgili konuştu

FUTBOL 18.08.2014, 07:25
16393
Wenger O Söz Hakkında Konuştu

İngiliz gazetecilerin, yüksek egosu, soğuk ve mesafeli tavırları nedeniyle çok da iyi ilişkiler kuramadığı Arsenal menaceri Arsene Wenger, Beşiktaş’la oynayacakları kritik maç öncesi Fanatik Gazetesi’ne konuştu. Fransız teknik adam, Arsenal’in cumartesi günü Crystal Palace’ı son dakika golüyle 2-1 mağlup ettiği maç sonrası İngiltere temsilcimiz Edip Adanır’ın sorularını yanıtladı. Adanır-Wenger görüşmesinde, tarihi bir yanlış anlaşılma da ortadan kalktı. İşte Edip Adanır’ın gözünden Arsene Wenger...

İngilizler de doğrulamadı

“Wenger, Arsenal’in son dakika golüyle 2-1 kazandığı maç sonrası konuşma teklifimi kabul etti. İlk sorum, Beşiktaş’ın Liverpool’a 8-0 yenildiği Şampiyonlar Ligi karşılaşmasından sonra yaptığı açıklamayla ilgiliydi. En azından bizim varolduğunu düşündüğümüz açıklama... ‘Bu tip takımların Şampiyonlar Ligi’nde yer almaması gerekiyor. Gruptaki son maçların bir önemi kalmıyor’ derken, düşüncen neydi?’ diye sordum. Wenger yüz ifadesini ciddileştirerek cevap verdi: ‘Bu sözler kesinlikle bana ait değil. Beşiktaş’la ilgili böyle bir ifade kullanmadım.’ Bu açıklamayı İngiliz basınından öğrendiğimi belirttim. Yanıtı, ‘İşte basın burada. Sen de onların arasındasın’ oldu. Bunun üzerine 15 senedir tanıdığım, İngiliz bir gazeteciye olayın aslını sordum. ‘Wenger böyle bir ifade kullandı’ demedi. Hatta bu açıklamayı nereden duyduğumu sordu.”

‘O golü atamasaydık...’

“Olay netleşince Beşiktaş maçına döndük. Wenger maçla ilgili görüşlerini şu şekilde aktardı: ‘Daha önce Fenerbahçe ve Galatasaray ile de oynadık. Beşiktaş’la oynayacağımız maç Türk takımlarıyla ilk randevumuz olmayacak. Ancak bu karşılaşma çok önemli. Koscielny hafta başında iki antrenmana çıkmamıştı fakat bugün (önceki gün) çok iyi oynadı, bir de gol attı. Alexis Sanchez her geçen gün iyiye gidiyor. Şu anda fizik olarak yüzde 70 civarında. Onlara Beşiktaş maçında çok ihtiyacım olacak. Son dakikada golü bulamasaydık, bu moral bozukluğu İstanbul’daki maçta konsantrasyonumuzu etkileyebilirdi.”

Kaynak : Fanatik

Yorumlar (3)
elezer 6 yıl önce
ben bu kelimeleri sarfettigi roportajini izlemedim ama izleyen arakdaslarim var ve ingilizceleri gayet iyi..bence fanatigin yaptigi bu haber yalan haber..amaci da belli.
gürsel 6 yıl önce
gazeteci edip adanır kahramanımız baba recep adanır ın oğlu ve sözü senettir gerisi teferruat. edip abi bu haberi yaptıysa inanmak gerekir başka söze gerek yok
Emre Homan 6 yıl önce
Elezer Kardeşim Konuşmana Dikkat Et Gürsel'inde Dediği Gibi Edip Abimiz Böyle Bir Haber Yaptıysa Doğrudur!!