Vodafone Arena Yine Rötar Yaptı

Beşiktaş camiasının sabırsızlıkla beklediği statta, çatının kapatılması, zeminin çimlendirilmesi ve koltukların yerleştirilmesi işlemlerinin en az 7 ay daha süreceği belirlendi.

FUTBOL 06.03.2015, 11:47
2377
Vodafone Arena Yine Rötar Yaptı

Beşiktaşlı taraftarların açılışını büyük sabırsızlıkla beklediği Vodafone Arena’nın 29 Ekim 2015 tarihinde hizmete gireceği ortaya çıktı.

Yapımı olağanüstü bir çalışmayla devam etmesine karşın, stadın çatısının kapatılması, zeminin çimlendirilmesi ve koltukların yerleştirilmesi işlemlerinin en az 7 aylık bir süre gerektirdiği bildirildi.

Siyah-beyazlı kulübün açılış tarihi olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı belirlediği, dolayısıyla Beşiktaş’ın 2015-2016 sezonunun ilk 4 veya 5 maçını yine başka statlarda oynamak zorunda kalacağı ifade edildi.

Vodafone Arena öngörülen tarihte hizmete girdiği takdirde Beşiktaş gelecek sezon Şampiyonlar Ligi veya UEFA Avrupa Ligi maçlarının bir bölümünü de daha önce UEFA’ya bildirdiği üzere Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapacak.

 

Vodafone Arena’nın kaba inşaatının büyük bir bölümünün bittiğini, en önemli çalışmanın ise stadın çatı sistemi olduğunu ifade eden kulüp yetkilileri, 25 Temmuz tarihine kadar bu işlemin de tamamlanacağını kaydetti.

Çatının kapatılmasından sonra zeminin çimlendirilmesi çalışmaları başlayacak. Bu arada stadın koltukları da hızla yerlerine monte edilecek. Beşiktaş Kulübü’nün planlamasında bir değişiklik olmadığı takdirde siyah-beyazlı takım, 2015-2016 sezonunun ancak 9. haftasında Vodafone Arena’da taraftarıyla buluşabilecek. Kartal arada geçen sürede en az 4 maçı bu sezon olduğu gibi farklı statlarda oynayacak.

 

Prosedür gereği 2015-2016 sezonunda maçlarını oynayacağı stadı Atatürk Olimpiyat olarak bildiren Beşiktaş Kulübü’nün resmi sitesinden konuyla ilgili üç gün önce bir açıklama yayınlamıştı. Siyah-beyazlı kulüp bu duyuruda daha sonra yeni bir stat ismi bildirme hakkının bulunduğu belirterek, “Kulübümüzün en önemli hedefi Vodafone Arena’yı yeni sezona yetiştirecek şekilde tamamlamak ve tüm maçlarımızı yuvamızda oynamaktır” ifadelerine yer vermişti.

Milliyet 

Yorumlar (12)
yusuf 6 yıl önce
ohooooooooooooooooooooooooo yeter bu ne!!!!!!!!!!!
grkan 6 yıl önce
7 ay değil ne yazıkki o sadece çatı 3 yılda bitiyormuş, gerçekleri söyleyemiyorlar
Kartal EFEOĞLU 6 yıl önce
Hangi sitede, blokta, sayfada yapılan bütün konuşmalarda stadın yeni sezon ilk maçına yetişmesinin zor olduğunu söylediysek orada ne renkli olmadığımız ne ergen olmadığımız kaldı, kulağımızın arkasına kadar küfür yedik, Beşiktaş düşmanı ilan edildik, şimdi bakıyorum yavaş yavaş gerçekler ortaya çıkmaya başlıyor, sözünü ettiğim gerçekler yönetimin başarısızlığı veya yetersizliği değil, ortaya çıkarılmaya çalışılan eserin bu süreçte bir zaman maliyetine ihtiyaç duymasıdır. Kötümser olmak istemiyorum ama şu da var ki ben açılışın devre arasına sarkacağını tahmin ediyorum, dilerim o zamanlara kadar kalmaz, kalırsa da dünyanın da sonu değil hani...
Bjk omer 6 yıl önce
Arkadaş geç olmus olabilir veya gecikecek de olabilir ama sunu unutmayın gs nin tt arena acele edildi ve maçlara baslandı zemin konusunda ne kadar sıkıncı cektiler v.s. herseyin daha güzel olması için bekleyecegiz sabır edecegiz
el_domingo 6 yıl önce
Mesele stadın acılısının gecikmesi degil mesele yonetimin taraftarla dalga gecer gibi habire tarih vermesi..bu saatten sonra yonetimin neyine inanacagız...??
selcuk 6 yıl önce
rahat olun yeni sezona yazir olur buyuk baskan Fikret orman gerisi yalan ALLAH Fikret ormani basimizdan eksik etmesin bilice ramen sanpiyon olacaz bunu biyere yazin
ozzi1903 6 yıl önce
Siz muhalif gazetelere inanmayin, biz stadsiz da gucluyuz
fatih 6 yıl önce
grkan çatının 3 yılda bittiğini nerenden uyduruyon 3 yıl ne demek biliyomusun sen 3 yıl daha yuvasızlıktan hedefe ulaşmakta sıkıntı demek habere inan kafandan yorum yapıpta kafa karışıklığına yol açma sen inşaatçımısın 3 yıl olduğunu nereden biliyorsun selcuk sana gelince halen şampiyon olmayı umuyorsan ben derimki tabiiki bende olmamızı çok istiyorum ama temkinli olmaktada son derece fayda var şampiyon olabilmemiz için kaybetsek en fazla 5 puan kaybetmemiz lazım o bile çok ama ben 5 diyeyim ama 2 derbi varki 2 sinide dışarıda oynayacağız çok zorlu maçlar olacak bu 2 derbi allah hayırlı sonuçlar almayı genede nasip etsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın