Vida transferinde Mitrovic'li seçenek!

Hırvat stoper için son olarak Dinamo Kiev’e 5 milyon Euro’luk teklifte bulunan Siyah-Beyazlılar, gelecek cevabı beklemeye başladı. Eğer Kiev, bu öneriye olumsuz geri dönüş yaparsa Kartal’ın Matej Mitrovic’i de bu transferde kullanabileceği konuşuluyor.

FUTBOL 07.06.2017, 02:40 08.06.2017, 02:46
7876


Yeni sezon öncesinde teknik direktör Şenol Güneş’in isteği doğrultusunda takıma yeni bir stoper kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Siyah-Beyazlılar’ın, Domagoj Vida ısrarı sürüyor. 2 sezondur peşinde bulundukları 28 yaşındaki futbolcuya bu kez formayı giydirmeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi, transferi bitirmek için tüm imkanları seferber etme kararı aldı.

Tecrübeli futbolcu için kulübü Dinamo Kiev’e Denys Boyko artı 3 milyon Euro’luk (12 milyon TL) bir öneri sunan yönetim, olumsuz cevap alması sonrasında teklifini güncelledi. Yönetimin, Vida için Boyko’ya sıcak bakmaması sonrasında Siyah-Beyazlılar, bu transfer için 5 milyon Euro (20 milyon TL) ayırdığını Ukrayna devine iletti.

***

Menajerinden yeni formül 

Son teklifi konusunda Ukrayna ekibinden gelecek cevabı beklemeye geçen Beşiktaş’ın, bu oyuncu için ara transfer döneminde 4.2 milyon Euro’ya takıma kazandırılan ancak performansı Şenol Güneş tarafından yeterli bulunmayan Matej Mitrovic’i de elden çıkarabileceği bildirildi.

***

İki futbolcunun da menajeri konumunda bulunan Ivan Cvjetkovic’in, bu seçeneği Beşiktaş’a ilettiği; Mitrovic artı bir miktar para formülü üzerinden bu transferi bitirebileceğini söylediği, kulübün de bu seçeneğe sıcak bakabileceği konuşuluyor.

***

Kaynak: Fanatik

Yorumlar (0)