Vida Hırvatistan formasıyla ışıldıyor

Beşiktaş'ta tüm gözler yeni sezon öncesinde yapılacak olan takviyelere çevrilirken, Orman yönetimi bir yandan da Dünya Kupası'nda mücadele eden siyah-beyazlı oyuncuların gösterdikleri performansı yakından takip ediyor.

FUTBOL 23.06.2018, 00:00 25.06.2018, 11:58 kartalbakışı.com

Beşiktaş'ta tüm gözler yeni sezon öncesinde yapılacak olan takviyelere çevrilirken, Orman yönetimi bir yandan da Dünya Kupası'nda mücadele eden siyah-beyazlı oyuncuların gösterdikleri performansı yakından takip ediyor.

Şu ana kadar Dusko Tosic'in satışından gelen 4.5 milyon euro haricinde transfer geliri olmayan siyah beyazlılar, kadroya girmeyen oyuncuların isteksizliklerinden dolayı ekstra gelire ulaşmakta zorlanacak gibi görünüyor.

Bu durumu teklif gelen ve değerini bulan diğer oyuncularla kapatma düşüncesi ise her geçen gün daha da öne çıkıyor.

STOPER ARAYIŞLARINA BAŞLADILAR

Dünya Kupası'nda iki maçta gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken Domagoj Vida da bu duruma en yakın örnek.

Oynadığı futbol ve Avrupa basınında adından sıkça söz edilmesi Vida'nın değerini katlayan etkenler olarak öne çıkıyor.

Bununla birlikte yönetim de Hırvat stoperin 12 milyon euro ve üzerinde bir bonservis bedeliyle satılması düşüncesinde.

Vida'nın olası satışı durumu için şimdiden stoper arayışına giren yöneticiler, bazı önemli menajerlere talimat vererek uygun olan futbolcuların listesini yapmaya başladı.

ADETA SAHADAN SİLDİ

Geçen sezon devre arasında geldiği Beşiktaş'ta beklentileri karşılayamayan Vida, Dünya Kupası'nda formunun zirvesine ulaştı.

Arjantin karşısında Hırvatistan'ın en başarılı isimlerinden birisi olarak dikkat çeken Vida, Messi'ye adım attırmadı.

Messi, Hırvatistan karşısında 5 kez adam geçerken kaptırdığı 3 topun tamamını Vida'ya teslim etti.

38 kez topla buluşan Vida, 3 uzaklaştırma yaptı, % 63 pas isabet yüzdesi ile oynadı. Çıktığı 2 hava topunun 1'ini aldı. Yıldız futbolcu bu performansla Avrupa kulüplerinin de dikkatini çekti.

Fotomaç

Yorumlar (1)
grrrrr 2 yıl önce
Değerini bulan her oyuncu satılabilir, satılmalı.. Scoutlar sürekli her mevkii için oyuncu arayışında olmalı.. Pepe-Vida-Quaresma çok iyi fiyatlara satılabilir gibi duruyor, 10'ar m euro civarı kesinlikle satılmalı.. Ersan alınabiliyorsa çok faydalı olur, Mitrovic kalmalı. Töre-Orkan kanatlarda çok rahat oynarlar. Tabii ki asıl iş eldeki Negredo-Love-Lens ve kronik tipler Boyko-Aras-Pektemek-Veli kontratlarını boşaltmakta. Şenol hocaya güvenin, Bursa'da kimleri adam etti. İyi bir-iki yardımcıyla çok daha faydalı olacaktır bu sezon...