Veli Kavlak'tan Kontrat Sözleri!

Beşiktaş orta sahasının önemli isimlerinden Veli Kavlak, çok özel bir röportaj verdi.

Veli Kavlak'tan Kontrat Sözleri!

Beşiktaş'ın bu sezon patlama yapan isimlerinden Veli Kavlak, Nevzat Demir Tesisleri'ne gelen iki küçük Beşiktaşlı ile röportaj yaptı.

İŞTE VELİ KAVLAK'IN RÖPORTAJI...

“Veli Kavlak’ın askerleriyiz” sloganını ilk duyduğunda ne düşündünüz?

Valla çok şaşırdım ilk gördüğümde. Beşiktaş taraftarının duvarlara “Veli Kavlak’ın askerleriyiz” yazmasını çok ilginç buldum ve doğrusu farklı yerlerde de bu kullanıldıkça sempatik geldi bana hep... Gerek tribünde gerekse de sokakta bu şekilde bir slogana ismimin uyarlanması ve bu lafın çok fazla kullanılmasından dolayı çok mutlu olduğumu söyleyebilirim.

Neden Avusturya Milli Takımı’nı seçtiniz?

Ben orada doğdum ve büyüdüm. Avusturya Milli Takımı’nda on yedi yaşında forma giydim. O zamanlar Türkiye’den bir haber yoktu. Dolayısıyla zaten zorunlu olarak oranın millisi olmuş oldum.

Beşiktaş’a ilk transfer olduğunuzda nasıl karşılandınız?

Beşiktaşlı oyuncular başından beri hep beni olumlu karşılamışlardır. Bu takımda hakikaten çok iyi bir arkadaşlık var. Gerek idman içinde gerekse de saha dışında iyi makara yaparız.

Yeni stadımız Vodafone Arena için neler düşünüyorsunuz?

Dünyanın en güzel stadı olacak. Hepimiz merakla bekliyoruz. Hem biz futbolcular olarak hem de taraftarların futboldan alacağı keyif olarak çok üst düzey bir ortamda, çok harika deneyimler yaşayacağımızdan eminim. Beklemedeyiz yani...

Takımımızda en iyi anlaştığınız futbolcu kim?

En iyi Olcay Şahan ile anlaşıyorum.

BJK Futbol Okulları’na dair neler söyleyebilirsiniz? Avusturya ile Türkiye altyapılarını karşılaştırdığınızda nasıl bir tablo ortaya çıkıyor?

BJK Futbol Okulları sizin gibi değerli Yavru Kartallar’ın en iyi şekilde yetişmeleri için çok önemli kurumlardır. Ben de her zaman ziyaret ederek destek olmak isterim. Avusturya’da profesyonel futbolcuların altyapılardaki ufak topçuları ziyaret etmesi normaldir, hatta zorunludur. Avusturya’da spor eğitimine çok önem verilir ama bildiğim kadarıyla Beşiktaş Futbol Okulları da gayet iyi çalışıyor. Orada yedi yaşında spora başlatılıyor. Türkiye ile karşılaştırıldığında biraz daha ilerideler diyebiliriz.

Veli Kavlak'tan kontrat sözleri!

Bir futbolcu sakatlandığında ne hisseder?

Sakatlık durumunda insanın çok morali bozulur. Allah tüm futbolcuları sakatlıktan korusun diyorum. Ben çok sakatlanmayan bir insanım neyse ki ve kimsenin başına gelsin istemem.

Büyük Beşiktaş taraftarı hakkında neler düşünüyorsunuz?

Avusturya’da milli maçlarda elli bin kişiye oynarız. Hatta Fransa’ya maça gittiğimizde seksen bin kişi önünde oynadık. Mesela geçen ay Başakşehir Stadyumu’nda belki 10 bin kişi vardı ama oradan yansıyan heyecan inanın seksen bin kişiye karşılık geliyordu. Dünyadan bizim taraftarımız kadar çılgın ve harika bir taraftar grubu olduğunu sanmıyorum.

Sizin için “Deli Veli” diyorlar...

Valla maçları sonradan ben de izlerken kendimi tanıyamıyorum (gülüyor). Saha içinde bambaşka bir insana dönüşüyorum. Hırstan kaynaklı bir delilik olabilir. Ama burada rahatız gördüğünüz gibi, sıkıntı yok. Bana “Deli Veli” denmesi çok hoşuma gidiyor.

Aileniz Beşiktaş’a transferiniz gündeme geldiğinde ne demişti?

Hiç vakit kaybetmeden Beşiktaş’a gelmemi önerdiler. Beşiktaş’a gelmem konusunda hem beni çok yüreklendirdiler hem de asla desteklerini esirgemediler.

Çocuğunu futbol oynamaya teşvik eden ailelere tavsiyeniz nedir?

Çocuklara baskı yapmasınlar, destek olsunlar.

Peki bizlere tavsiyeniz nedir?

Futbolcu olun ya da olmayın; insan kalabilmek, iyi bir insan olabilmek çok önemli... Değişmemeye çalışın, şımarmayın ve özünüz aynı kalsın. Yabancı maçları da takip edin, iyi analiz edin... Tabii ki eğitiminizi aksatmayıp sağlığınıza dikkat edin!

"BEŞİKTAŞ'TA KALMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM"

Transfer konusuyla ilgili bir gelişme var mı?

Ben hep Beşiktaş’ta kalmak istediğimi söyledim. Beşiktaş’ı çok seviyorum. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bir gün inşallah oturup anlaşmaya varırız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kurmaykartal
kurmaykartal - 4 yıl Önce

bugüne kadar anlaşma olmadıysa sen gideceksin anlaşılan..hayırlısı olsun..takımdaki son haftalardaki düşüşün zaten birinci sebebi yorgunluk falan değil.veli,atiba,ersan,cenk,mustafa vb.gibi futbolcuların akıbetlerini bilememeleri.

fatih
fatih - 4 yıl Önce

sabah 5 yıllık anlaşma yapılmış diye bi haber duydum doğruluk olasılığı nedir

muhammet mustafa kaya
muhammet mustafa kaya - 4 yıl Önce

Şuan tüm takımın performansından kimsenin şüphesi yok ama aldıkları paralar ortada avrupada bu paralara çok daha kaliteli futbolcuları oynatan kulüpler var. Sözüm şuki veli performans olarak çok iyi olabilirsin ama kalite dersen bir sosa olman çok zor. Beşiktaşa şu anda bakarsak çoğu futbolcunun iyi bir yere gelmesini bekleyen bir takım havası görürüz. Nedeni ise Necip, Olcay, Mustafa Pektemek, İsmail gibi bir çok genç futbulcularımıza yapılan müsamadır. bu saydığım futbolcuların yarısı geldiği günden beri sakatlıktan oynayamıyor yarısı önümüzdeki maçta iyi olacak gözüyle bakılıyor. Gerçek şu ki yıllardır değişen birşey yok. peki şimdi soruyorum size bu paralara, bu sakatlıklara ve bu kalite değişmezliğine Avrupada hangi takımda yer bulabilirler.

eses eses
eses eses - 4 yıl Önce

kurmaykartal ne guldumla yazdigina dedigi futbolcular nedense kosu mesafesinde ilk siralarda yer aliyor allahtan formlari dusuk hahaaha

devdev
devdev - 4 yıl Önce

kalitesiz ama ugrasiyor,tembel ama zeki gibi...zeka bir ise yaramiyor tembelsen.bi dakka bu tembel degil.aptal ya da kalitesiz o zaman.kendisi secsin.

ysnylmz
ysnylmz - 4 yıl Önce

Anlasirsiniz anlasirsiniz hadi uzmeyin birbirinizi

grkan
grkan - 4 yıl Önce

eses eses cok güldüm form tutmayı koşmak sanıyorsan neden atletizm izlemiyorsun