UEFA teftişte

Beşiktaş'ta beklenen isimler geldi, dün de Vodafone Arena'yı gezdi.

UEFA teftişte

Denk bütçe konusunda UEFA’nın gözaltında olan siyah-beyazlıların beklediği müfettişler incelemeye başladı. Üç gündür Beşiktaş’ın hesaplarını kontrol eden, gelir ve giderleri konusunda bilgiler alan biri UEFA’dan, diğeri de bağımsız denetleme kurulundan olmak üzere üç kişiden oluşan heyetten olumlu bir rapor bekleniyor.

Denk bütçe konusunda Avrupa’nın bazı kulüpleriyle birlikte UEFA’nın radarına takılan Beşiktaş, bu kez İstanbul’da UEFA ve bağımsız denetçiler tarafından kontrol altına alındı.

Üç gündür siyah-beyazlıların gelir ve giderleri konusunda bilgiler alan ve Beşiktaş’ın UEFA’ya sunduğu ilerleme raporu üzerinden kontrollerini devam ettiren üç kişilik heyet, dün de Vodafone Arena Stadı’nın inşaatını gezdi. Şantiyedeki şeflerle de konuşarak inşaat hakkında bilgi alan heyetin, bitmemiş olmasına rağmen özellikle stadın konumuna hayran kaldıkları öğrenildi.

Kriterlere uyuldu

Gelecek planlamasında ve borç ödemesinde stat gelirlerinin önemli bir yer tutacak olması nedeniyle bu konuda titiz bir çalışma içerisinde olan yetkililer, Vodafone gibi global bir markanın sponsorluğunu da olumlu notlar hanesine eklediler. Uluslararası bir firmanın Beşiktaş ile yaptığı 10 senelik sözleşmeyi göz önünde bulunduran heyet, kulübün borç durumunu da mercek altına alacak.

Transfer döneminde gelir gider dengesi nedeniyle bütçeyi zorlamadan üç futbolcu alırken kriterlere uygun hareket eden Beşiktaş Yönetimi’nin, yapılan denetlemelerin ardından UEFA’ya verilecek rapordan bir hayli umutlu olduğu ortaya çıktı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aslanavcisi
aslanavcisi - 4 yıl Önce

hergün bi ton laf söylediğiniz orman olmasaydı denk bütçe yüzünden dört yıldır uefaya gidemeyecektik nasıl bir sene gidemedik demirören yüzünden o kalsaydı kulup kayyuma adımızda tarihe gömülmüştü çoktan..

ali murat vural
ali murat vural - 4 yıl Önce

aynen y.d. ya da s.a. olsaydi batmistik bugün ! bundan kötüsü olamazdi zaten ! kim gelse bu tarz bir yol izlemek zorundaydi burda orman baskani kurtarici son care diye yansitmak ayip ! duble yollar hikayesine dönüyor ! 21.yüzyilda ne yapilmasi gerekiyorsa yapilir bunda büyütülecek birsey yok ! gidilen yol önemli ... ülkeyi satarsin duble yollar yaparsin cebine de atarsin ... yandas olursun taraftarini satarsin yerine stad kurarsin ... 21. yüzyilda o yollar yapilacak o stad yapilacak yapmazsan eskiler gibi olursun ama yaparken yolun önemli ... hareketlerin önemli ... allahdan korkacaksin birkere !

asabi
asabi - 4 yıl Önce

yahu ali murat kardeşim. sen ne diye durmadan siyaset zımbırtısını spora sokup duruyorsun. yahu bu millet artık senin kaldığın o 1 yıl önceki dönemi çoktan geçti. bak haberler var. yorumlrını buradayap. siyaset siteleri var sayfalarıda açmışlar. git oradada siyasetinin yorumunu yap. buradan durmadan bir gönderme yapma. bak şimdi güzel kardeşim. bu sitenin adı kartal bakışı. ama kartalbakisi diye yazılıyor. ve bu sitede beşiktaşımdan haberler veriyor. yani sporla alakalıbir site. o nedenle, lütfen rica ediyorum şu göndermeli, buram buram siyaset kokan yorumlarını değiştir artık. kafandakileri kendince doğru sanıyor olmana saygım var, ama sende bize saygı duy ve içeriğe göre yorumlarını yap lütfen hemi kardeşim. ayrıca fikret orman beyi sevmesende, birlaf var "sezerin hakkı sezere. " öylebir konuşuyorsun ki. fikret beyin görevi zaten bunları yapmaktı da, demirörenin, yada adalının görevleri kulübün içine etmekdi. anla artık kim gelirse gelsin adam gibi davranmalıdır! geçmişte,gelecektede

ali murat vural
ali murat vural - 4 yıl Önce

siyaset zimbirtisini kim nasil spora soktu senin gibiler bilmez tabi ... isinize gelmez cünkü ... allahin da bir cift lafi olacak ama !

asabi
asabi - 4 yıl Önce

uff ali murat yahu! saçmalayıp duruyorsun. ben sana ne diyorum! sen ne diyorsun yahu!