Transferler Yemeğin Sosu Olur!

Olcay Şahan'dan Akşam'a özel açıklamalar: “Ortamımız çok iyi. Takım iskeleti oluştu. Müthiş bir Türk oyuncu jenerasyonu geliyor. Gelecek yabancılar da bu yemeğin sosu olur. Onlar da gelsin ki kadro derinliğine ihtiyacımız var.”

FUTBOL 06.07.2014, 04:12
Transferler Yemeğin Sosu Olur!

 Kamp nasıl gidiyor, çalışmaları nasıl değerlendiriyorsun?

Herşey dört dörtlük… Yer güzel… Arkadaşlık güzel… Ortamımız çok iyi. Takımın iskeleti oluştu. Müthiş bir Türk oyuncu jenerasyonu geliyor… Gelecek yabancılar bu yemeğin sosu olur… Yabancılar da gelsin ki kadro derinliğine her zaman ihtiyacımız var. 

Transfer döneminde yapılan çalışmaları nasıl buluyorsun, ihtiyaç duyulan isimler gelecek mi ?


Beşiktaşta ‘transfer, olsun’ diye oyuncu almaz. Çok nitelikli teknik ekibimiz ve yöneticilerimiz var. Mutlaka en iyisi alınır, nokta atış yapılır… 

Türkiye'nin en çok koşan oyuncusu olmak nasıl bir duygu, bu konuda ilginç övgüler geliyor mu, bir anını anlatır mısın?


Veli ile rekabetteyiz… Benim sırrım Veli… Veli sayesinde… Maçın ortasında insanı rekabete sokuyor. ‘Sen ona koşmak mı diyorsun.  Benim koştuğumun yarısına yaklaşamadın’ diyor. Bir rekabet ki sorma… Veli’yi benimle olan rekabeti, beni de Veli’yle olan rekabetim yukarılara taşıyor. 

Bu tatlı rekabet gerilime yol açıyor mu?


Bazen maç içinde, maçtan önce, devre arası hep rekabet içindeyiz. Futbola bakış açım, iyi yaptığın yönünü geliştirmeye çalışmak üzerine. 
Neyi iyi yapıyorsan, o tarafını geliştireceksin. Aramızdaki rekabet, dostluğumuzu da pekiştiriyor. 

Bundesliga ile Süper Lig arasındaki farklar nedir? 
Almanya'da daha çok mücadele oluyor. Türkiye’de maçlar 60-90 arası kopuyor.  En temel fark disiplin…

EN İYİ 10 OĞUZHAN

10 numarada da oynarım dedin, gerçekten talip misin 10 numaraya?

'10 Numaraya talibim demedim. ‘Talip değilim’ dedim. Benim pozisyonum belli. Her yerde oynarım. ‘Orada da görev versinler, orada da oynarım’ dedim. Türkiye’nin en iyi 10 numarası bizde. Türkiye’nin en iyi 10 numarası Oğuzhan varken niye ben de o göreve talip olayım.”

CİLALI DEĞİL FAYDALI

G.Saray’a Olcan geldi, F.Bahçe’ye Diego. Şampiyonluk yarışı seneye nasıl geçecek?Beşiktaş, ismi cilalı yıldızları almadı. Atiba geldiğinde adını bir duyan var mıydı. Ama gördük ki Veli–Atiba ikilisi ligin en iyi iki ön liberosu oldu.

EN İYİ HOCA BİZDE

Biliç ve Ersun Yanal’ın ikinci sezonu. Prandelli ise yeni. Bu tabloda bu hocalardan sence kim avantajlı olur?
“BİLİÇ’in karekteri ortada. Kardeş, arkadaş, dost… Edin Teziç süper.  Nikola herşeli takip ediyor. Biliç’in ekibinde ihtiyaç olan herşey var.  Bir kere hoca despot değil, bizi dinliyor. Teknik ekip olarak en İyi ekip biziz. Unutulmamalı ki 6 göz 2 gözden daha fazla görür.”İKİSİ DE 4. YILDIZI TAKAMAYACAK“G.Saray maçında taraftar sahaya girdi. F.Bahçe maçında Necip haksız yere atıldı. Sezon 4 değil, 34 maç. İkisi de 4. yıldızı takamayacak.”

OLCAY derbilerde neden başarısız olduklarının da eleştirisini yaptı, hem kendi camiasına hem de rakiplerine önemli mesajlar verdi:


Geçen yıl çok sıkıntılı maçlar oynadınız, şanssızlık da vardı…Evet! G.Saray maçında son dakikalarda seyirciler sahaya atladı. F.Bahçe maçında Necip haksız yere oyundan atıldı. Ama sezon 4 maç değil, 34 maç. Komple lige bakmak lazım.F.Bahçe ve G.Saray 20. Şampiyonluk ve 4. Yıldız yarışı yapacak. Beşiktaş 2009’dan beri şampiyon olamadı. Bu tabloda yeni sezonda şampiyonluk şansınızı nasıl değerlendiriyorsun?Ikisi de 4 yıldızı bu sezon takamayacak. Derbiler de şampiyonluk maçı gibi gibi bir şey. Bu sezon 4 derbiyi de kazanıp taraftarımıza güzel bir hediye vermek istiyoruz…

Saha ve seyirci sorunu sizi çok olumsuz etkiliyor mu?Olimpiyat Stadı’nı kafaca ne kadar kabullenirsen o kadar başarılı olursun. Taraftarın olduğu yerde başarı gelir. Bu taraftar da bizi bırakmaz.

AKLIMA GELDİ GÖZLERİM DOLDU“Vodafone Arena’ya girdiğimde F.Bahçe’ye 90+3’te attığım gol aklıma geldi. Gözlerim doldu. G.Birliği maçını düşündüm, neredeyse ağlıyordum.” 

Vodafone Arena peki. O stadı gidip gördünüz, ne hissettingittiğinde, bittiğinde her şey çok farklı olacak mı?
Girdiğimde F.Bahçe’ye 90 artı 3’teki golüm aklıma geldi, gözlerim doldu. Sonra G.Birliği ile oynadığımız o son maçı düşündüm, gözümün önüne geldi.  Neredeyse ağlıyordum. Tarfatarlar 90 dakika hiç susmamışlardı. İnönü’deki ilk derbim G.Saray maçıydı, o gün de sahada ağladım. 

 Reklamda ‘Arena'ya ruh katmaya geldik’ diyorsunuz, sabırsız mısınız Arena için?
Biz hep eski İnönü’yü hatırlıyoruz. Yeni statta bizi yenmek çok zor olacak.  Ambians muhteşem. Gelen takımların ayakları titreyecek. G.Saray Arena da güzel stat ama Türkiye’nin 1 numaralı stadı İnönü.
BEŞİKTAŞLI OLUNMAZ BEŞİKTAŞLI DOĞULUR

Beşiktaş’taki en büyük hayalin nedir? Şampiyonluk mu, Avrupa’da kupa mı?Türkiye şampiyonluğu ünvanını elbette istiyorum. Avrupa’da başarıyı da istiyorum. İkisi birden yani. Birini istemek için diğerinden vazgeçmek gerekmiyor.  

Taraftara özel bir mesajın var mı?
Beşiktaşlı olunmaz Beşiktaşlı doğulur. Onlar için her yer Beşiktaş.

ALMANYA KUPAYI ALIR

Dünya kupasını izliyor musun, genel izlenimin ne?


Almanya-Hollanda finali olacak gibi. Almanya kupayı kazanır. 

Neymar’ın sakatlığı için ne diyeceksin?
Futbolda bunlar var. O kadar abartılı değil ama şanssız bir andı.

Loading...
Yorumlar (0)