Transfer Bütçesi Arttırıldı

ampiyonlar Ligi Play-Off Turu'nda İngiliz devi Arsenal ile eşleşen Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, kura hakkında NTV Spor'a açıklamalarda bulundu. Transfere de değinen Orman, "Önümüzdeki sezonun transfer bütçesinden bu sene de kullanma kararı aldık" dedi.

FUTBOL 08.08.2014, 19:33
Transfer Bütçesi Arttırıldı

Şampiyonlar Ligi'nin zor bir lig olduğunu belirten Orman, kurada Arsenal ile eşleşmelerinin ardından "Şampiyonlar Ligi zaten zor bir lig ve biz de bunu seviyoruz. Hayırlısı buymuş. Çıkacağız, turu geçmek için Türk kamuoyunun desteğini alarak tüm camiamızla  mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.

Beşiktaş Başkanı, "kurada Arsenal'in çıkmasıyla transfer politikasında bir değişiklik olacak mı" sorusuna, "4 tane transfer yaptık görünse bile 2 transfer yaptık. Gökhan ve Motta geçen seneden oynayan oyuncularımız. Onların bonservisini aldık. Motta için 2.5 milyon euro istediler ancak 1 milyon 100 bin euroya bitirdik. Gökhan için 7.5 milyon euro istediler onu da 4.5 milyona tamamladık. Gökhan'ın uzamasının sebebi yapmış olduğumuz pazarlıklardır. Bundan sonra bir orta saha alacağız sonra 1-2 takviye daha yapacağız" diye cevap verdi.

Lanzini hakkında da konuşan Orman, "Lanzini gibi isimler kamuoyunun bildiği isimler. Bilinmeyenler ve görüştüklerimiz de var. Bizim görevimiz, bir oyuncunun transferinden daha fazla kulübümüzün şartları ve menfaatleri doğrultusunda takviye yapmak. Transfer 1 Eylül'de bitecek, o güne kadar en doğru işleri yapmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

"Feyenoord maçlarında takımın ortaya koyduğu performans, transfer bütçesini arttırır mı" şeklinde bir soruya da cevap veren Fikret Orman, "Bu sene bizim transfer bütçemiz 10-12 milyon euro civarındaydı ki biz bunu harcamış durumdayız. Hem Demba Ba'nın hem de Gökhan'ın transferlerini uzun vadeli ödemelerle yaptık. Bunlar uzun vadeli yatırımlar bizim açımızdan. Önümüzdeki sezon kullanmayı planladığımız transfer bütçesinden bu sene de kullanma kararı aldık. Zaten bu seneki bütçemizi aşmış durumdayız. Biz bunun üzerine takviye yapabilmek için vadeli transferler yapalım ve kreatif oyuncular alalım dedik. Bütçemizi aştık ama planladığımız bir şeydi" diye konuştu.

Orman, Beşiktaş'ın transfer gündeminde olduğu iddia edilen Serdar Taşçı iddialarını da açıklık getirdi. Beşiktaş Başkanı, "Ben hiçbir zaman bitmemiş oyuncuların isimleri üzerinde konuşmam. Bizim birinci önceliğimiz Serdar Taşçı değil. Kamuoyunu beklenti içine sokup sonra "şu olmadı bu olmadı" konuşmalarına muhattap oluyoruz. Bu bitmemiş bir iştir ve bizim de şu anda birinci önceliğimiz değil. Başka seçeneklerimiz de var" diyerek şimdilik bu konuya noktayı koydu.

Kaynak : Ntvspor.net

Loading...
Yorumlar (13)
Boran Oktay 6 yıl önce
1 eylül nedir fiko başgan :D :D Arsenal var karşımızda bu kadro ile anca uefada oynayabiliriz gerçi yinede sen daha iyi bilirsin vardır bir bildiğin ki 1 eylül diosundur beşiktaşımıza hayırlı olsun
mustafa özkan 6 yıl önce
şimdi anlamadıgım motta 1.1 degılmı demba ba pesınat 2.6 töre 4.5 ama taksıtle cenkte bedava sımdı transfer butcemıs 13 tu degılmı sezon bası boyle dendı hepsı pesın alınsa bıle 13 etmıyo baskan bızle dalgamı gcıyo
maxwell 6 yıl önce
transfer bütçesi 15 ti.12 oldu şimdi de 10 diyor.sabit bir şey söyle artık.
bülent cankaan 6 yıl önce
Cok ama cok büyüksün. Sen bu isi yirtin artik gitsene fiko bey
Hakan 6 yıl önce
Yalancısın Fikret Orman. Zaten transferleri taksitlendiriyorsun. Muhasebesel olarak düşündüğünde de o taksitler gelecek yılların bütçesinden düşecek. Senin elinde daha bütçe var kullanılmamış. Kendi taraftarını niye kandırmaya çalışıyorsun? Toplam sen 4 yıl taksitli transfer yapsan ve her yıl 10-12 Milyon Euro ortalama desen 4 yılda bir 44 Milyon Euro harcarsın. Neyin peşindesin? Niye fakir edebiyatı. Tamam, fiyat düşürme politikası iyi bir politika ama bu politika yüzünden biz fark yaratacak adamları da kaçırmadık mı? Yapılacak adam var yapılmayacak adam var. Bir de bu işin bütçesinde dürüst olmak var, olmamak var. Beşiktaş başkanısın yalan söylemeye hakkın yok.
@Hakan hakan 6 yıl önce
Koyduk muuuu. Ağlayın lannn..
hakan 6 yıl önce
Laf sallayanların bir de "dürüst" kelimesini kullanmaları ironik olmuş. Şimdi efenim, gerçi siz cokeyci geçmiş yönetimin destekçisi olarak bilmezsiniz, 2012 yılından beri mali tablolarda geçerli olan bir gerçek var, ki bu sadece lokal işler için değil UEFA'nın baktığı da budur: transfer bu yıl yapılıyorsa, taksit de etsen dahi gider bu yıla yazılıyor. Peki taksitin ne kazancı var? Gayet var, reel anlamda ödemeyi yıllara yayabiliyorsun daha ne olsun. Fakat ne mali tablonda ne de UEFA'nın mali kriterlerinde bu taksit geçerli değil. Şimdi anladık mı neden Başkan parayı harcadık amma velakin ek bütçe yapacağız diyor. Tabi alıştınız kulübe borç yazıp sözde yaldız getirenlere. Normalinin garip gelmesi normal.
MUSTAFA 6 yıl önce
ulan siz ne adamlarsınız bee yaptıgınız ayıptır lan bu adam buruya geldiginde takım borctan çökmüştü uefaya gidemiyodunuz adam şimdi 13 milyonluk adamı 6 milyona alıyo diye böyle yapıyonuz demi zorunuza gidiyo 13 milyonluk adama 20 milyon verde al fiko ozmn yalarla gtünü adam yırtınıyo burda yemeyin hakkını !!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın