Tottenham'ın ilk 11'indeki Osmanlı Torunu

Beşiktaş'ın rakibi Tottenham'ın Fransız futbolcusu Stambouli'nin kökleri Osmanlı'ya dayanıyor.

FUTBOL 11.12.2014, 19:08
2290
Tottenham'ın ilk 11'indeki Osmanlı Torunu

UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş bu akşam gruptaki son maçında Olimpiyat Stadı'nda Tottenham ile karşılaşacak. İngiliz ekibinin bu mücadele için açıkladığı resmi ilk 11'de Benjamin Stambouli de bulunuyor.

Fransa doğumlu 24 yaşındaki orta saha oyuncusunun babası Henri Stambouli de bir futbolcuydu. Stambouli soyadı ise Osmanlı dönemine dayanıyor. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Osmanlı topraklarından Cezayir'e göç eden Türklerin aldığı soyadlarından birisi de Stambouli'ydi. Bir bayka deyişle İstanbullu. 

Cezayir'e giden o Türk ailelerinden birisinin üyesi olan Benjamin Stambouli de bugün Tottenham formasıyla Beşiktaş'a rakip oldu. Londra'daki ilk maçta da 65 dakika sahada kalan Stambouli bu karşılaşma öncesi yaptığı açıklamada: "Beşiktaş ile 1. sıra için karşılaşmak zorlu olacak. Avrupa Ligi iyi bir turnuva. İyi takımlara karşı oynuyoruz. Tottenham'ın gücünün ne olduğunu herkese göstermek istiyoruz. Böyle zorlu maçları oynamak da bizim için mutluluk" diye konuştu.

Yorumlar (14)
oo 6 yıl önce
haberinize sokim...herifin turklukle alakasi yok, londra belediye baskani ne kadar turkse bu da o kadar turk.
cumhur 6 yıl önce
adalı baskan.besıktas sampıyon. orman ıstıfa. stadını fılan ıstemıyoruz. bır kerede elını cebıne at be. ac herıf. besıktasın parasını yemeye ve teknelerde karılarla alem yapmaya gelmısın buraya.senı secen kon.uyelerınede sokayım.kokune kadar.
beyinsiz cumhur 6 yıl önce
defol git renkli sayfana.kuşbeyinli maç saati yazdığın yazıya bak.
fatihsipkan 6 yıl önce
osmanlı kelimesinden bıktık bu sıralar.tarihte kalması gereken eski bir imparatorluk bizim atalarımız belki ama son yüzyıllarda hiçbir şeyi doğru olmayan saltanat çocukları az daha bir kimliği yok olmakla karşı karşıya bırakmıştır ki;yüce Rabbime her gün dua etmeliyiz ATATÜRK gibi dünya insanlık tarihinin en akıllı adamlarından birincisinin Türk olarak doğup bu milleti Türkiye Cumhuriyeti topraklarında özgür olarak yaşamasını sağladığı için.ama şuan bazı aklı evvel kişiler saltanat özentisindedirler.
Muttalip Aydemir 6 yıl önce
Sayın Fatihsipkan bey
geçmişini bilmeyen geleceğini bilmez
ben ecdadımızla her zaman gurur duyuyorum.
Hakan 6 yıl önce
Muttalip Bey, duymanızda sakınca yok ama artık adı üstünde geçmiş. Vaktinde ecdadımızın yaptığı hatalardan ders alınmalı. Onlar da çeşit çeşit saraylar, altın kaplama tuvaletler yaptırdı. Sonuç: Düyun-u Umumiye. Bilir misiniz? Önemli olan bugünü doğru kurmak. Onu da kuramıyoruz.

Neyse dert değil. Sonuçta bugün maçı kazandık ve Beşiktaşım 1. olarak gruptan çıktı. Hangi görüşten, hangi renkten olursak olalım bu sene birlik olalım. Bu sezon UEFA Kupası'nı kaldıracağımızı düşünüyorum. Ama çok özverili olmamız ve cesur olmamız lazım. Rakip kim olursa olsun her maç final! Bakın bugün Tottenham'ın kadro değeri bizim kadronun 4-5 kat üstüdür. Fark etmiyor. O ruhu yakalayınca herşey ödüllendiriliyor.

Bu nedenle sizleri ecdadımızın iyi ya da kötü olmasını tartışmak yerine Beşiktaş'ı tartışmaya ve desteklemeye davet ediyorum. Sevgiler.
Çakıroğlu 6 yıl önce
Allahaşkına bir Osmanlı muhabbetti çıktı deymeyin keyfine..coştu gidiyor...Nedir bunun aslı bilen varmı..
fatihsipkan 6 yıl önce
geçmişi bilmemek ne demek burada!1699 yılından sonra sürekli gerileyen bir imparatorluk.saltanat çocukları,okumamış,gelişmemiş,3-5 yaşlarında neredeyse koltuğa oturtulmaya çalışılmış,yabancı uyruklu devşirme kadınların oyuncağı olmuş ve en son 1. dünya savaşında ülkeyi teslim etmiştir.ecdadınla gurur duymak güzel birşeydir.ecdadımızın en önemli insanı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TÜR.dağılmış,hiçbir varlığı olmayan,her yere borçlanmış eski kocaman bir imparatorluğun neredeyse 6 yüzyıl önce kurulduğu topraklarda varolmasını sağlamıştır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın