Tottenham Maçının Devre Arasında...

Teknik Direktör Slaven Bilic, devre arasında soyunma odasına büyük hayal kırıklığı içinde gelen oyuncularını bu sözlerle ayağa kaldırdı.

FUTBOL 04.10.2014, 11:20
1212
Tottenham Maçının Devre Arasında...

Bu sezon Avrupa’da İngiliz takımlarına adeta kök söktüren Beşiktaş avucunun içinden kayıp giden üç puana yanarken, Teknik Direktör Slaven Bilic’in Tottenham maçının devre arasında da oyuncularını yüreklendiren bir konuşma yaptığı ortaya çıktı. Hırvat hoca daha önce Bursaspor maçının devre arasında da etkileyici bir konuşmada bulunmuş, Olcay Şahan canlı yayında, “Hoca biraz damardan girdi” yorumunu yapmıştı. İngiltere’de işler futbol anlamında iyi gitmesine rağmen Bilic yine duruma müdahale etme gereği duydu.

Kusursuz bir ilk yarı çıkaran, buna rağmen soyunma odasına 1-0 mağlup dönen oyuncuların suratlarındaki karamsarlığı farkeden Hırvat çalıştırıcının, “Beyler daha 90 dakika bitmedi. Şu an tabeladaki skor sizi yanıltmasın. İyi olan taraf biziz. Siz böyle devam edin, gol gelecektir. Başınız öne eğilmesin” dediği öğrenildi.

‘Topu çevirin’

Karşılaşmanın kısa bir analizini yapan ve kimin nasıl oynaması gerektiğini tek tek anlatan Bilic’in rakibe önde basmayı sürdürmeleri gerektiğini vurguladığı belirtildi. Hırvat teknik adamın, “Oyunun kontrolü elimizde. Bu ikinci yarıda da devam edecek, göreceksiniz. Savunmaları açık veriyor. İlk yarıda nasıl pozisyon bulduksak, yine elimize şanslar geçecektir. Topu çevirin, rakibi hem yorup, hem de oyundan biraz daha soğutun. Stoperlere baskı istiyorum. Eğer oyundan düştüğümüzü hissederlerse farkı açarlar. Konsantrasyonuzu kaybetmeyin. Maç sonu buraya istediğinizi almış olarak döneceğinizden şüphem yok. İnancınızı kaybetmeyin, çıkın kazanın” ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Yorumlar (0)