Töre için 12 milyon Euro'luk teklif

Atletico Madrid, büyük ihtimalle takımdan ayrılacak olan Arda Turan'ın yerine Gökhan Töre'yi almak için harekete geçti. İspanyollar, siyah beyazlılara 12 milyon Euro'luk bir teklifte bulundu. Şampiyonluk yarışını düşünen Beşiktaş, Töre'yi satmaya niyetli değil.

FUTBOL 03.07.2015, 13:05
2048
Töre için 12 milyon Euro'luk teklif

Beşiktaş’ın yıldızı Gökhan Töre’ye Atletico Madrid talip oldu. Arda Turan’a natif arayan İspanyolların Töre için siyah beyazlı kulübe 12 milyon Euro’ya kadar bir bonservis bedelini gözden çıkardığı öğrenildi. İspanyol medyasında dün çıkan haberlerde de Atletico’nun Arda’nın yerine Gökhan Töre’yi almak istediği yazıldı. Demba Ba’yı 13 milyon Euro’ya Çin’e satan, genç Atınç’ı da 5 milyon Euro’ya Almanya’ya gönderen siyah beyazlı yönetim, bir yandan şampiyonluk yarışını diğer yandan da Töre’nin önümüzdeki sezon daha yüksek fiyata satılabileceğini düşündüğü için şimdilik satışa sıcak bakmıyor.

‘ERSAN’IN GiTMESiNE iZiN VERECEĞiZ’

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ise, önceki gün Ümraniye’de yeni sezon açılışında gazetecilerle yaptığı sonbette “Özellikle Jose Sosa ve Gökhan Töre satacağımız oyuncular değiller. Biz Töre’de 9 milyonu, Sosa’da 6 milyonu gördük ve satmadık, satmayı da düşünmüyoruz. Hele Töre ile birlikte Oğuzhan ve Kerim gibi oyuncuların eğitici yönü çok fazla olan Şenol Güneş gibi bir hocanın elinde değerlerini 2’ye 3’e katlamalarını bekliyoruz. Ersan da kendi özel bir durumu olduğu için, bir anlamda önünü açmak için izin veriyoruz” dedi.

(Hürriyet)

Yorumlar (6)
Kursad 6 yıl önce
Töre kalmalı, şampiyonluk ve vodafone arenanın etkisiyle bu sezon çok daha iyi olacağı için seneye 12 milyon'un çok üstünde satabiliriz.
Bu yıl kalıp Şampiyonluğun mimarlarından olmalı.
hhhhhhhhh 6 yıl önce
töre gittimi bjk biter.
karakartal 6 yıl önce
töre, tolgay, sosa gibi kalburüstü isimler kesinlikle kalmalı. bu adamlar olmazsa kadro çok sıradanlaşır.
arda nın 41 ettiği 6 yıl önce
yerde töre 82 eder,öyle 12 ye falan olmaz kıt beyinliler.bi de arada 5 yaş var.
töremiz 6 yıl önce
bizde daha fazla parlamaz. parlaması için takımında başarılı olması lazım bizim zaten maksimum yerimiz belli 3.lük ve avrupa liginde 2.tur. şampiyon olup, şampiyonlar liginde gruplardan çıkarsın 30 eder 35 eder ama bizim çizgimizde 12-15 gayet iyi fiyat.
pektemekdertdemek 6 yıl önce
Adamlar mbia,van persie,nani,podolskiyi getiriyor biz eldeki degerleri satiyoruz.sanki lyon gibi ust uate 6 sezin sampiyon olduk sportif basariya doyduk onlerine geleni gonderiyorlar lyon gibi olmadi ama ust uste 6sezondur 3.oluyoruz.bu da orman ve ekibinin basarisi