"Topa çıkmayacaksam formayı giymeyeyim"

Mustafa Pektemek, takımının kamp yaptığı Almanya'da NTV Spor Muhabiri Övünç Özdem'in sorularını yanıtladı.

FUTBOL 14.07.2015, 16:05
3182

Sık sık sakatlanmasıyla ilgili söze başlayan Pektemek, "Çok sakatlık yaşadım. Gençlerbirliği'nde de Beşiktaş'ta da çapraz bağ sakatlığı yaşadım. Bunlar beni pek etkilemedi ama en korktuğum sakatlık yüz sakatlığımda. Bunlar futbolun içinde var. Belki çok yaşadım bunları ama ben de artık daha dikkatli davranacağım. Kendimde de aradım, "nerede hata yapıyorum" diye ama futbolda oluyor bunlar" dedi ve "Yaşadığım sakatlıklar kas sakatlığı değildi. Ben hep travmatik sakatlıklar yaşadım. Buna da yapılabilecek bir şey yok. Kendini korumuyor diyenler de oluyor. Topa çıkmayacaksam formayı da giymeyeyim o zaman. Bunlar inşallah son olur. Özel hayatımda da çok fazla gezip tozmam, sporcu gibi yaşayan bir insanım" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ta geçirdiği 4 sezonda gol sayısı konusunda yetersiz kaldığını kabul eden Mustafa Pektemek, "Beşiktaş'ta geçirdiğim süre zarfında forvet bölgesinin yanı sıra kanatlarda da oynadım ve bunun gol sayımın düşük olmasında etkisi büyük" diye konuştu.

 

"DEMBA BA'NIN GİDİŞİ KAYIP"


Mustafa, Demba Ba'nın gidişinin kendilerini her anlamda üzdüğünü belirtti ve "Demba, hem insan olarak hem de futbolcu olarak çok iyiydi. Hepimiz onu çok seviyorduk ve gitmesini beklemiyorduk, bu hepimiz için sürpriz oldu" dedi.

Bu sezonki hedefinin öncelikli olarak düzenli forma şansı bulmak ve gol sayısını arttırarak yeniden milli takımın oyuncusu olmak olduğunu dile getiren Beşiktaşlı oyuncu, Beşiktaş'ta geçirdiği 4. sezon olmasına rağmen kupa kaldıramamış olmasının kendisini üzdüğünü, artık bu forma altında kupa kazanmak istediğini dile getirdi.

"SOSYAL MEDYAYI SEVMİYORUM"

Sosyal medyada, Beşiktaş ile sözleşme yeniledikten sonra kendisine yönelik tepkilerle ilgi, "Sosyal medyayı açıkçası çok fazla takip etmiyorum, çok da sevmiyorum. Ben işime bakıyorum, yazılanlar, paylaşılanlar umrumda değil. Beşiktaş'la görüştüğümde onlar benimle sözleşme yenilemek istediklerini söylediler, ben de zaten bunu istiyordum ve sonunda iki tarafın ortak bir şekilde gerçekleşmesini istediği birşey olmuş oldu. Bundan sonra da her zaman olduğu gibi takımımın başarısı için mücadele edeceğim" şeklinde konuştu.

Takımdaki arkadaşlık düzeyinin çok iyi olduğunu dile getiren Pektemek, bunun diğer takımlarda olmadığını ve kendileri için avantaj teşkil ettiğini söyledi.

 

"İNÖNÜ BAMBAŞKA"


Mustafa sözlerini, "2 sezondur maçlarımızı başka statlarda oynuyoruz ve bu bizi hem mental, hem de fiziksel olarak çok fazla yordu. İnönü stadında oynamış bir oyuncu olarak, oranın biz futbolcular üzerinde ne kadar etkili olduğunu biliyorum, İnönü'nün havası gerçekten bir başka. Umarım en kısa sürede evimize kavuşuruz" ifadelerini kullanarak noktaladı.

Yorumlar (15)
alpertunga ertegin 6 yıl önce
Tek bir Beşiktaş tafatarının da sen umururlarında değilsin....lütfen hemen git bayramdan önce,çifte bayram yapalım sayın(!) Mustafa pert.....
hkn 6 yıl önce
noolur git mustafa noolur
deserteagle 6 yıl önce
o vadofone arena'ya bir cik senin futbol hayatini bitirecegiz
Sakaryali 6 yıl önce
Siz ne terbiyesiz insanlarsiniz be.
Yuhh hepinize.
Klavye delikanlilari.
Plastik rambolar sizi.
rubine bedavaya verin 6 yıl önce
lan zaten o formayı sana layık görenin a.q.
bu dünya da beşiktaşta oynayacak senden iyi oyuncu yokmuş gibi...nerden başımıza bela ettiler bilmiyorumki
herhangi biri 6 yıl önce
sağlık herşeyden önemlidir.bu çocukta kesinlikle üst düzey sporcu fiziği yok,federasyon bu çocuğa ve bunun gibi çok sakatlananlara lisans vermemeli..kas sakatlığım olmadı demiş ama dediği de yanlış bazen sporcu o kadar çok çalışır ve zorlar kendini kaslarını yırtar zorlar esnetir.pektemek ise çarpışma,kafaya çıkma pozisyonlarında sakatlanıyor,yazıktır,günahtır,kendisine ailesine,paraya ödeyen kulübüne,kulübümüze,Beşiktaş ımıza.önce sağlık lütfen bırak bu işi Mustafa kendin için ve başkalarını düşünüyorsan onlar için,futbol senin işin değil,diploma al teknik kadro elemanı ol,yorumcu ol ama futbolu bırak lütfen.
marco 6 yıl önce
pektemek yakınınıza gelse hepiniz özçekim yapmak için birbirinizle yarışırsınız.
coreu17 6 yıl önce
torpilli kesin torpilli yoksa 4 yıllık imzalayamaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın