'Tıpkı Bayern'deki gibi'

Başakşehir'e attığı 2 golle yıldızını parlatan Mario Gomez, bu zaferi takım arkadaşlarına, “8-9 tane gol pozisyonuna girdik. Bunu daha önce sadece Bayern Münih'te forma giyerken yaşamıştım. Olimpiyat Stadı'nda tıpkı o günlerdeki gibiydim” sözleriyle değerlendirdi.

 Başakşehir’i önceki gün 2-0 yendiği mücadelede Beşiktaş’a galibiyeti getiren golleri kaydeden Mario Gomez, karşılaşmanın ardından takım arkadaşlarına iddialı sözler sarf etti.


Turuncu-Beyazlılar karşısında oldukça iştahlı bir futbol sergilediklerini belirten 30 yaşındaki futbolcu, “Başakşehir’e karşı 8-9 tane gol pozisyonuna girdik. Bunu daha önce sadece Bayern Münih’te forma giyerken yaşamıştım. Olimpiyat Stadı’nda tıpkı o günlerdeki gibiydim. Bu durum, çok iyi yolda olduğumuzun bir göstergesi” ifadelerini kullandı. Bu olumlu havaya rağmen sadece 2 gol bulmalarının ise maçın tek olumsuz durumu olduğunu söyleyen 30 yaşındaki futbolcu, “Bu kadar fazla pozisyon bulduğumuz bir mücadelede sadece iki farklı kazanabiliyorsak bu konuda eksiğimiz var demektir. Takım içinde yapacağımız çalışmalarla bunları aşmalıyız” yorumunda bulundu.

‘Gollerime devam edeceğim’

Mersin İdman Yurdu, Trabzonspor ve Gaziantep maçlarını boş geçip Başakşehir’e patlamasının kendisini mutlu ettiğini belirten Mario Gomez, “Şimdi önümüzde önemli bir UEFA Avrupa Ligi mücadelesi var. Perşembe günü Arnavutluk’ta takım arkadaşlarım olarak sizlerin de desteğiyle gollerime devam edeceğim” diye konuştu.


YAZARLAR GOMEZ İÇİN NE DEDİ?

Pratik, gösterişli ve işlevsel...

Bu sezon henüz göremedik ancak Abdullah Avcı yönetimindeki Başakşehir, önceki yıllarda ‘sert ve doğru savunmaları’yla tanınırdı. Hal böyle olunca dünkü maçın ilk yarısında Beşiktaş’ın yaptıkları önemli. Tüm ilk yarı oyunu üçüncü bölgeye başarıyla hapsettiler. Rakipleri hücuma çıkamadan topu kaptılar ve o sıkışıklıkta hatırı sayılır pozisyonlar buldular. Bunda da en önemli aktör oyunun boyunun kısa tutulmasını sağlayan Atiba’ydı. Böylelikle Olcay, Sosa, Oğuzhan ve bu maça özel şaşırtıcı oranda ‘tek top’ oynayan Gökhan Töre katkısıyla Mario Gomez’i önemli bir hücum tehditine dönüştürdü Beşiktaş.

(Cem Dizdar-Fanatik)

*
Bay gol Gomez

Beşiktaş açısından da iki yönlü bir maç oldu iki ayrı devrede. İlk yarı pozisyon yok, ama Gomez’in mükemmel bir golü var. İkinci yarı, çuvalla pozisyon var, tek bir tane gol, o da Gomez’den. Gökhan Töre, Quaresma girene kadar devamlı Olcay’ı sıkıştırıyor. Halbuki oyunu açması lazım. Top Beşiktaş’ta hep içeri giriyor. Gomez de sıkıyor. Hücumda Gökhan Töre’nin de Olcay’ın da genişlik yaratması lazım. Bu futbolun olmazsa olmazı.

(Yemen Ekşioğlu-Fanatik)

*
Gomez 5 atardı

Mario Gomez’in attığı ilk gol ortada pozisyon yokken tamamen bireysel beceri ile hazırlanmış bir usta işi. Eski günlerinden kesitler verdi. Farklı bir santrfor olduğunu gösterdi. Varlığı takıma güven veriyor, rakibi tedirgin ediyor. Rahatlıkla 5 gol atabilirdi. Hücum bölgesindeki oyuncular birbirlerinin özelliklerini daha iyi tanıyınca Beşiktaş daha da etkili olacaktır.

(Güntekin Onay-NTVSpor)

*
Seti de, kontrası da Gomez klası

Mario Gomez, Türkiye’deki ilk golünü de bu şartlardaki en ideal tercihleri yaparak attı. 10-15 metre dripling üzerine sol ayakla çok düzgün bir şutla perdeyi açtı. En iyi şut estetik açıdan en etkileyici olan mıdır yoksa en iyi şut gol olan net şut mudur? Rumennigge, Klose, Gerd ve Thomas Müller gibi efsaneleri de hesaba katarsak, Almanlar için ikincisi. Almanya gol kralı Gomez’in de şutları sade, net ama “Şut repertuarı” çok geniş: Sol ayak, sağ ayak ve ayak içi-tenis raketi gibi kullandığı kafa vuruşları (76’da kafayla vurup kaçırdığı nazar boncuğu olsun. Sezon boyu aynı pozisyondan 10 tane daha gelirse 7’sini gol yapabilecek kalibrede)...

(Ali Ece-Akşam)
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 09:24
YORUM EKLE