TFF'den Beşiktaş'a ret

Beşiktaş'ın depyasman maçında tribün kapatma cezasının infazını Fenerbahçe maçında çekme talebi TFF tarafından reddedildi. Beşiktaş buna göre Kasımpaşa deplasmanında seyircisinden mahrum kalacak.

FUTBOL 20.03.2015, 16:23
1681
TFF'den Beşiktaş'a ret

Sivasspor deplasmanında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahurattan dolayı PFDK tarafından tribün kapatma cezasına çarptırılan Beşiktaş'ın "Bu cezanın infazı Fenerbahçe ile oynayacağımız deplasman maçında gerçekleşmeli" talebi futbol federasyonu tarafından kabul görmedi. 

Aldığı bu cezadan dolayı ilk deplasman maçında seyircisinden mahrum kalacak olan Beşiktaş'ın ilk deplasman maçı olan Fenerbahçe karşılaşmasına rakip seyirci alınmaması kararından dolayı "Beşiktaş'ın bu cezası Fenerbahçe maçında mı yoksa bir sonraki Kasımpaşa maçında mı infaz edilecek?" sorusu da nihayet cevabını bulmuş oldu. Böyle bir olaya daha önce rastlanmaması ve talimatlarda da bir karşılığı olmamasından dolayı yaşanan belirsizliğin ardından Beşiktaş kulübü TFF'ye müracaat ederek "Hukuken cezamızı Fenerbahçe maçında çekmiş sayılmamıyız" talebinde bulundu. Ancak futbol federasyonu hukukçularından aldığı müteala sonrası cezanın infazının Beşiktaş'ın Kasımpaşa deplasmanında gerçekleşmesi kararına vardı. Buna göre Beşiktaş iki hafta sonra Kasımpaşa ile oynayacağı deplasman maçına seyircisini götüremeyecek.

Yorumlar (2)
HÜSEYİN 6 yıl önce
KARDEŞİM BU FEBE KULÜBÜYLE BİZİM ARAMIZDAKİ ANLAŞMA SİZİ NE ENTERESE EDER. NASIL KASIMPAŞA MAÇINDA ÇEKİYORUZ CEZAMIZI
boonito 6 yıl önce
Arkadaşlar beklentimiz çok yüksekti ama olmadı. Şanssızdık.,hepimiz üzüldük.Ama takımı yalnız bırakmak Beşiktaş taraftarına yakışmaz. Hele ki kaybettiğimiz hiç bir şey yok. Ligde lideriz çok şükür. Takımın morale bize ihtiyacı var. Kıçı kırık FB taraftarı bile takımınına bu kadar tepki göstermez. Sakin olalım. Olağan üstü şartlarda mücadele verildiğini unutmayalım