Tesadüf Eseri Lanzini

İş seyahati için Ada’ya giden Orman, ünlü bir menajer arkadaşının tavsiyesi ile Arjantinli oyuncuyu not defterine kaydetmiş. O günden beri takip edilen genç 10 numara, şimdi Kartal oluyor

FUTBOL 13.06.2014, 10:27
148
Tesadüf Eseri Lanzini

Siyah-Beyazlılar, Manuel Lanzini ismini artık ezberledi... Oyuncu yeni sezonda çok yüksek olasılıkla Beşiktaş forması giyecek... Peki bu transferin bir hikayesi var mıydı, varsa da neydi?..


Habertürk’ün edindiği bilgiye göre Manuel Lanzini’yi bulan isim başkan Fikret Orman... Bulmak dediysek gidip futbolcuyu izleyerek değil... Geçtiğimiz yıl iş seyahati için İngiltere’ye giden Orman, ünlü bir menajer arkadaşının tavsiyesi ile Arjantinli oyuncuyu not defterine kaydeder.


Menajer, Orman’a “Göreceksiniz ileride bu genç oyuncu 30 milyon Euro edecek. Size tavsiyem Lanzini’yi kaçırmamanız” der... Bunun üzerine başkan, Türkiye’ye döndüğünde konuyu futbol direktörü Önder Özen’e açar ve genç oyuncunun takip edilmesini ister.


ARAYA İŞ ADAMLARI SOKULDU


Lanzini’nin keşif hikayesi işte böyle başlar... O günden itibaren Önder Özen, gözlem altına aldığı Lanzini için hep olumlu raporlar sunar... Son derece gizli yapılan bu operasyon neticesinde geçtiğimiz hafta Güney Amerika’dan dönen Özen, başkan Orman’a Lanzini için yeniden “Kesin alalım” raporunu sunar ve böylece görüşmeler başlar.


Ancak en büyük sorun oyuncunun takımı River Plate’in istediği yüksek bonservis olur. Fakat Siyah-Beyazlı kurmaylar, bunun da bir yolunu bulur ve araya Arjantin’de iş yapan Beşiktaşlı iş adamları sokulur. Transfer için prensipte el sıkışılır.

Yorumlar (0)