Tercüme hatası

Kartal’ın yıldızı Sosa, takımını başarı olarak rakipleri Real Madrid ve Barcelona’nın gerisinde kalan Atletico Madrid’e benzetmediğini, tercüme hatası yapıldığını söyledi. “Ben sadece geçen yıl onlara şampiyonluğu getiren çalışma azminin bizimkiyle örtüştüğünü kastettim” dedi.

FUTBOL 01.12.2014, 08:20
1827
Tercüme hatası

Beşiktaş’ın Arjantinli futbolcusu Jose Sosa’nın “Beşiktaş, Atletico Madrid’e benziyor” açıklamaları gündeme oturmuştu. Başarı olarak Real Madrid ve Barcelona’nın çok gerisinde olan Atletico Madrid’i Siyah- Beyazlılar’la özdeşleştirdiği yorumları yapılmış, taraftarlar da futbolcuya büyük tepki göstermişti.

 

TÜM SIKINTILARA RAĞMEN...

 

Ancak Sosa, olaya açıklık getirdi. Beşiktaş’ı Atletico ile özdeşleştirmek, Türkiye’deki rakiplerini de Real Madrid ile Barcelona’ya benzetmek anlamına gelecek hiçbir ifade kullanmadığını belirten Sosa “Beşiktaş’ın Fenerbahçe ve Galatasaray’ın gerisinde kaldığını ima etmedim.

 

Tercüme hatası olmuş. Ben sadece, stadımızın olmaması ve ekonomik sıkıntılara rağmen hırs ve azimle çalışmamızın Atletico’nun azmiyle örtüştüğünü kastettim. Çünkü Atletico, Barcelona ve Real Madrid gibi imkanları olmamasına karşın geçen yıl rakiplerinin kat kat üzerinde çalışarak şampiyonluğu kazandı” ifadelerini kullandı.

 

VODAFONE ARENA'YI BEKLİYOR

 

Sosa, İnönü Stadı’nın futbolcuları ateşleyen ortamına da değindi. İnönü Stadı’nı “Ben maalesef göremedim” diyerek anan futbolcu, sözlerini şöyle noktaladı: “Ama takım arkadaşlarımdan duyuyorum, İnönü’nün atmosferi benzersizmiş. Arkadaşlarım, Vodafone Arena yapıldığında da aynı ortamın oluşacağını söylüyorlar. Bu nedenle Vodafone Arena’nın açılmasını sabırsızlıkla bekliyorum.”

 

 

Özgür SANCAR- BUGÜN GAZETESİ 

Yorumlar (2)
Manwe 6 yıl önce
O amaçla söylese ne olur? Adam Beşiktaş'ın futbolcusu taraftarı değil. ne hissediyorsa onu söylemiş ne var yani? Ayrıca gelir durumu, stad durumu, taraftar sayısı, medya desteği, hakem-federasyon lobisi olarak Beşiktaş'ın en büyük olduğunu iddia edebiliyor muyuz? Biz mücadele gücümüz, değerlerimiz, bugüne kadar yaptıklarımız sebebiyle büyüğüz. hiç bir zaman ekonomik güç açısında ya da taraftar sayısı açısından en büyük olduğumuzu iddia etmedik. Adam da bu açıdan yorum yapmış yanlış mı? Milyonları tek adama kolayca harcayan Barça-RM karşısında takım olarak oynayan, mücadele ederek şampiyon olan Atletico Madrid ile bizi benzetmiş. Kulüp battığı için transfer yapmıyoruz, stad yok, gelirler çok düşük. Neyi yanlış söylemiş de tercüme hatası vesaire diye zorluyoruz adamı. TT Arena açıldığında adamlar 40 bin üzerinde kombine sattı. Biz neredeyiz? Fener en kötü 25 bin kişiye oynuyor her gelen Fenerium'a uğramadan evine gitmez? Boşuna çamur atmayın adama delikanlı gibi gördüğünü söylemiş
Çakıroğlu 6 yıl önce
Beş dakika kıvırmayın ya..Birde lafınızın ardında durun dedim deyin ya..Haaaa ben size doğrusunu söyliyeyim SOSA iltifat etmiş..Beşiktaş kim A.Madrit kim olsa olsa Valensiya olur...