Tekrar maçı ne zaman oynanacak?

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı kaldığı yerden seyircisiz oynanacak.

FUTBOL 25.04.2018, 16:35 25.04.2018, 23:23 kartalbakışı.com
3527

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), olaylı derbi ile ilgili kararını verdi. TFF, 57. dakikada tatil edilen derbi için kaldığı yerden seyircisiz oynanacağı açıklandı.

TFF Yönetim Kurulu, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında yaşanan saha olayları, tribünler ve koridorlardaki olaylar nedeniyle yarıda kalan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili kararını verdi. Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılan toplantıdan Fenerbahçe ve Beşiktaş derbisinin kaldığı yerden seyircisiz oynanması kararı çıktı.

MAÇIN OYNANACAĞI TARİH BELLİ OLDU
Fenerbahçe-Beşiktaş maçı '3 Mayıs Perşembe' günü oyananacak.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde;
"Türkiye Futbol Federasyonu, bugün yaptığı toplantıda 19 Nisan 2018 tarihinde Ülker Stadyumu FB Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci maçı ile ilgili kararını verdi.

TFF Yönetim Kurulu, 57. dakikada Hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş müsabakası ile ilgili olarak; Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. Maddesi'nin 1. Fıkrası uyarınca, müsabakanın yarıda kaldığı andaki şartlarla tedbiren seyircisiz olarak tamamlanmasına oy birliği ile karar verdi.

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçı kaldığı yerden 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanacak."

Fotomaç

.

Yorumlar (2)
Kimsesiz Beşiktaş 3 yıl önce
Beşiktaşın karara 7 gün içinde itiraz etme hakkı var. 2 mayıs çarşamba günü saat 16:59'da itiraz ederse ne olacak? Tahkim kararı görüşüp Beşiktaşa tebliğ edene kadar maç başlamış olacak.

Ayrıca maçın seyircisiz oynanması kararı yanlış bence. Hatta Caner'in yerine oyuncu değişikliği hakkı da yanlış. Fener elenirse bütün suçu bu sefer de TFF'nin üzerine atacak. Hem maça kadar diğer futbolcular da sakatlanırsa ne olacak.

Ulan TFF'nin de verdiği kararın da diyecek insan..
hako1903 3 yıl önce
sizin yaptığınız açıklamaya sokuyum verdiğiniz karar başlı başına yanlış ve sıkandal hadi tamam siyaset girdi lobi girdi götünüz yemedi köle oldunuz adam olamadınız cesurca kural ne diyorsa karar veremediniz. zaten bunuda bekliyorduk. maçın tarihi bellide saat kaçta oynanacak bunuda kararda açıklaysadınız bari. birde seyircisiz kararı verdiniz niye gelseydi fener taraftarı neden korktunuz. hadi fener taraftarı cezalı e beşiktaş taraftarı ne olacak onlardamı cezalı. sizin verdiğiniz kararada sokuyum.