Tam Kadro İngiltere'ye

BEŞİKTAŞ için bu hafta transfer konusunda bir hayli yoğun geçeceğe benziyor... Çünkü siyah-beyazlıların hedefi 13 Temmuz’da başlayacak olan İngiltere kampına tam kadro gitmek...

FUTBOL 07.07.2014, 04:01
116
Tam Kadro İngiltere'ye

 BU hedef doğrultusunda siyah-beyazlılar ilk önce Yunan santrfor Kostas Mitroglou ve Arjantinli 10 numara Manuel Lanzini’deki pürüzleri ortadan kaldırmaya çalışacak. Mitroglou ile yıllık 2.3 milyon Euro garanti ve 10 bin Euro da maç başı ücrete el sıkışan siyah-beyazlılar, 26 yaşındaki golcünün kulübü Fulham’a da 750 bin Euro kiralama bedeli vermeyi kabul etti. Buradaki tek problem satın alma opsiyonu. Siyah-beyazlılar, iyi bir performans göstermesi halinde gelecek sezon Mitroglou’nun bonservisini almak istiyor. Ancak bu oyuncuyu almak için geçen sezonun devre arasında 12 milyon Euro ödeyen Ada temsilcisi satış opsiyonunu düşük tutmak istemiyor.  
YÖNETİCİLER ile Fulham arasında bu pazarlıklar sürerken Mitroglou’nun, İngiliz ekibinin başkanı Shahid Khan ile esasında cumartesi günü yapmak istediği ancak bugüne kalan görüşmesi kritik olacak. 
 
TEK SORUN VERGİ
 SİYAH-BEYAZLILAR Lanzini transferinde Tangocu’nun kulübü River Plate ile arasındaki ‘vergi’ krizini de bu hafta, hatta mümkünse 1-2 gün içinde bitirmeye çalışacak.


Oyuncuyla 1 milyon Euro garanti, 10 bin Euro da maç başı ücret karşılığında anlaşan yönetim, 21 yaşındaki genç yeteneğe iyi bir performans göstermesi halinde zam sözü de verdi. Beşiktaş, Arjantin ekibiyle de 4.5 milyon dolar bonservis üzerinde uzlaştı. Ama River Plate yaklaşık 850 bin dolarlık vergiyi de siyah-beyazlıların ödemesini istiyor. İşte bu problemin çözülmesi için bu hafta çok yoğun görüşmeler yapılacak. 
 KARTAL, bu iki transferin yanı sıra sağ ön ve stopere yapacağı takviyeler için de ciddi mesai harcayacak. Sağ ön için Gökhan Töre ve Salomon Kalou en önemli adaylar. Stoperde ise Brezilyalı Rodrigo Moledo ve Portekizli Rolando’nun yanı sıra ismi sır gibi saklanan iki yabancı aday daha var. 

Yorumlar (0)