Spor yazarlarının derbi görüşleri

Beşiktaş Spor Totot Süper Ligin 14. haftasında Galatasaray'ı konuk ediyor. Rakibini yenerek zirveyle puan farkını kapatmak isteyen Kara Kartal, Sarpsborg maçı sonrası fazla dinlenme fırsatı bulamadan sahaya çıkacak. Sabah gazetesi yazarları zorlu derbiyi değerlendirdi...

ÖMER ÜRÜNDÜL

İki takımın da bu sezonki durumları birçok bakımdan sıkıntılı. Galatasaray'da sakatlar ve cezalar var. Beşiktaş'ta sakatlar var. Avrupa kupalarındaki maçlarda da Galatasaray çok kötüydü. Beşiktaş ise büyük bir geri dönüşe imza attı ama bu, o güne mahsus bir durumdu. O maç çok ters bir sonuçla da bitebilirdi. Bütün bunları göz önüne aldığımızda ben sadece Beşiktaş'ı bir adım önde görüyorum. O da kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı için.

SKOR: 2-1

GÜRCAN BİLGİÇ

Çok sert bir atmosfer olacak. İki takım da yorgun geliyor maça ama erken finale çıkıyorlar. Bu maçın kaybı sadece 3 puan olmaz. Lig yarışını da ciddi şekilde etkileyen bir sonuç olacak. Beşiktaş'ın fizik olarak geride olacağını ve sakatlıklardan etkileneceğini düşünüyorum. Galibiyete yakın taraf Galatasaray olur.

SKOR: 2-3

AHMET ÇAKAR

Her ne kadar bu tür derbilerde kağıt üzerinde avantajlı takım genelde kaybetse de bu kez Beşiktaş'ı gerçekten önde görüyorum. Galatasaray çok eksik. Çok kolay gol yiyorlar ve hücum gücü, bitirici adamı da dahil olmak üzere hemen hemen yok. Seyirci desteğiyle Beşiktaş'ın gol veya golleri bulabileceğini çok rahatlıkla söyleyebilirim.

SKOR: 2-0

İSKENDER GÜNEN

Beşiktaş avantajlı çünkü kendi sahasında oynayacak. Ayrıca rakibinin içinde bulunduğu durum hiç iç açıcı değil. Cezalar ve sakatlıklar göz önüne getirildiğinde sarı-kırmızılıların kadro yetersizliğinin olduğu bir gerçek. İki takım arasındaki farka bakacak olursak Beşiktaş zaten daha üstün.

SKOR: 2-0

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 22:38
YORUM EKLE