Sözümüz senettir

Değişen yabancı kuralı, Beşiktaş'ın iç transferde anlaştığı futbolcuların ücretlerini etkilemeyecek.

FUTBOL 09.01.2015, 02:55
1544
Sözümüz senettir

Ahmet Nur Çebi, 2 nedenden dolayı maaşları pazarlık konusu yapamayacaklarını açıkladı:

Takım içi dengeler nedeniyle ücrette indirim söz konusu olamaz.

Bizde söz imza demek. İmzalar atılmadı ama atılmış sayabilirsiniz

Beşiktaş'ın geçtiğimiz hafta iç transferde Veli Kavlak, Cenk Gönen ve Ersan Gülüm'le anlaşmaya varmasının hemen ardından TFF'nin yabancı sınırlamasını kaldırması, ücretlerde düşüş olacağı beklentisiyle gündeme "Futbolcularla yeniden pazarlık masasına oturulacak mı?" sorusunu getirdi. Soruya açıklık getiren ise Beşiktaş İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi oldu. Çebi, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "TFF'nin yabancı kontenjanı ile ilgili kararını iki nedenden dolayı pazarlık yapmamız mümkün değil. Birincisi; takım içi dengeler var. Biz dahil hiçbir kulüp bu dengeden dolayı fiyat indiremez. İndirirse, yeni sözleşme yapanlarla, sözleşmesi devam edenler arasında uçurum oluşur. Takım içinde sorun çıkar. İkincisi; Oyuncularımızla görüştük, sözleştik. Biz de söz imza demektir. İmzalar atılmadı ama atılmış sayabilirsiniz." 

ATİBA'DA FARK 500 BİN EURO
Beşiktaş'ın iç transferde üç futbolcusuyla el sıkışmasının ardından gözler sözleşmeleri sezon sonu bitecek olan diğer isimler Mustafa Pektemek ve Atiba Hutchinson'a çevrildi. Mustafa ile henüz görüşmelerin başlamadığı belirtilirken Atiba ile pazarlıkların devam ettiği öğrenildi. Sezon başına 1 milyon 750 bin Euro isteyen Kanadalı yıldıza, yönetimin 1 milyon 250 bin Euro'luk bir teklifle gittiği ifade edildi. 

KİM NE KADAR KAZANACAK?

VELİ KAVLAK 
Senede 615 bin Euro'ya oynayan gurbetçi futbolcu, yeni sözleşmeye göre ilk yıl 1.4 milyon, ikinci yıl 1.5 milyon, üçüncü yıl 1.6 milyon Euro, 4. yıl için de 1.7 milyon Euro alacak. Veli ayrıca maç başına da 10 bin Euro kazanacak.

CENK GÖNEN 
Beşiktaş'ın yedek kalecisinin ücretinde yüzde yüze yakın bir artışa gidilecek. Yıllık kazancı 530 bin Euro'dan 1.1 milyon Euro'ya çıkacak.

ERSAN GÜLÜM 
Mevcut kazancı yılda 750 bin Euro olan Ersan, gelecek sezondan itibaren 1.3 milyon Euro alacak.

VELİ'YE İKİ MAÇ CEZA
PFDK, G.Saray derbisinde kırmızı kart gören Veli Kavlak'a 2 resmi müsabakadan men ve 8 bin 500 TL para cezası verdi. Veli, Beşiktaş'ın kupadaki Adana Demirspor ve ligdeki Gençlerbirliği maçlarında forma giyemeyecek. PFDK, G.Saray maçındaki kötü tezahürat nedeniyle Beşiktaş'a da 150 bin TL ceza verdi.

Yorumlar (2)
karakartal 6 yıl önce
atiba ile de 1.5 1.6 gibi bir paraya anlaşalım ve artık bitsin bu muhabbet. takımın iskeletini koruyarak gerekli bölgelere yapılacak güzel transferlerle uçacağız. stadımız da seneye hazır. hakem federasyon vız gelir o zaman.
tekin 6 yıl önce
ersan görecelidir de cenk gönenle sözleşme yapıp birde fiyat arttırmak bu camiaya ihanettir.