Son Efsane Olimpiyat'a Geliyor

Şampiyonlar Ligi’ne girmek için Arsenal’i geçmek zorunda olan Beşiktaş’ta, Başkan Fikret Orman, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak ilk maça çok önemli bir ismi davet etti.

FUTBOL 18.08.2014, 07:52
5612
Son Efsane Olimpiyat'a Geliyor

Şampiyonlar Ligi’ne girmek için Arsenal’i geçmek zorunda olan Beşiktaş’ta, Başkan Fikret Orman, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak ilk maça çok önemli bir ismi davet etti. İngiliz ekibiyle 1966 yılında Recep Adanır için düzenlenen jübile maçında karşılaşan Beşiktaş’ın o dönemki kadrosundan hayatta kalan tek oyuncu olan Adanır, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda onur konuğu olarak yer alacak.

1966 yılında Beşiktaş’ın Arsenal’i  2-0 yendiği maçta forma giyen Baba Recep, yaşamını sürdürdüğü Antalya’dan maç günü İstanbul’a getirilecek. Karşılaşmadan önce Başkan Fikret Orman’ın plaket vereceği Recep Adanır, taraftarın karşısına bir kez daha çıkarılıp onurlandırılacak.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın isteğiyle harekete geçerek böylesine bir organizasyonu sağlayan Genel Koordinatör Levent Çifter, Arsenal Yönetimi ile de temasa geçerek 1966 yılında oynanan maçta forma giyen bir oyuncunun İstanbul’a davetli olduğunu söyledi. Ancak İngiliz ekibinden konuyla ilgili bir cevap gelmedi.

Mlliyet

Yorumlar (1)
gürsel 6 yıl önce
Antalya da ikamet etmekteyim baba Recep ADANIR ile tanışma fırsatım oldu defalarca konuşup onurlanırılması adına ne yapılabilir diye fikirler üretip telefon görüşmeleri yapmıştım şimdi keyfime diyecek yok sağlığı hakkında bilgim var inşallah maç günü bir aksilik olmasın