Sola Alışık Değilim

Beşiktaş'ın KV Oostende'yi 2-0 yendiği hazırlık maçının ardından Cenk Tosun ve Filip Holosko açıklamalarda bulundu.

FUTBOL 20.07.2014, 14:35
3663
Sola Alışık Değilim

Beşiktaş'ın Belçika takımı KV Oostende'yi 2-0 yendiği hazırlık maçının ardından Cenk Tosun ve Filip Holosko açıklamalarda bulundu.

Cenk Tosun, sol tarafta oynamaya alışkın olmadığını ve ikinci devre çift forvet oynayınca daha iyi olduğunu söyledi. Filip Holosko ise, Feyenoord maçlarının çok zor geçeceğini ama bu maçları kazanacaklarına inandığını dile getirdi.

 

CENK TOSUN:''SOL TARAFTA OYNAMAYA ALIŞIK DEĞİLİM''

 

 

Cenk Tosun, şöyle konuştu:

'Bence ilk maçta gayet iyi oynadık, hak etmeden yenildik. Çok gol kaçırmıştık o maçta. Bu maçta daha iyiydik, akabinde 2-0 yendik. İkinci yarı daha iyiydik. İnşallah diğer hazırlık maçlarını da kazanıp Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına daha iyi hazırlanmak istiyoruz. Bugün sol açıkta başladım. Alışık olmadığım bir pozisyon, ama hocam nerede görev verirse ben elimden gelenin en iyisini yaparım. İkinci devre çift forvet gibi başladık. Orda daha iyiydim bence."

 

 

FİLİP HOLOSKO:' 'FEYENOORD ÇOK CİDDİ BİR RAKİP''

 

 

Filip Holosko ise şunları söyledi:

''Kendi performansımı değerlendirmek bana düşmez. O konuda hocamız karar verecektir. Ancak takım olarak galip gelmemiz bizim için çok iyi oldu. Özellikle Feyenoord gibi bir rakiple karşılaşmadan önce moral kazanmaya, galibiyet alışkanlığı kazanmaya başlamamız gerçekten önemli. Feyenoord gerçekten çok ciddi bir rakip. Çok güçlü bir rakip. Feyenoord'la zor maçlar olacak ve inancım da bu maçları geçeceğimiz şeklinde.''

Yorumlar (2)
seyit tan 6 yıl önce
sola alışık değilmiş sen beşiktaş gibi bir futbol kulübüne geliyorsan eğer , kendini geliştirip hocanın görev verdiği her yerde oynaman lazım büyük takım futbolcusu böyle olur
Hakan 6 yıl önce
O zaman bu mantığa göre stoper oynatalım. Ne dersin Seyit? Abi gözünü seveyim saçmalama. Her oyuncu belli pozisyonlarda senelerce yetişir. Teknik imkansızlık varsa mücadele eder ama olmaz. Necip stoper olabildi mi? Holosko sağ bek olabildi mi? Cenk golcüdür. Kanat oyuncusu değil.

Transfer lazım bu arada takıma bu belli. Lanzini ve Gökhan iyi olacaktır. Bir de stoper konuşuluyor. Rolando, Moledo ve Alvarez Balanta isimlerini duydum haberlerde. Üçü de iyi ama genç olmasına özen göstermeliyiz bence. Artık futbolcudan para kazanmalıyız. Geçen yıl Atiba alınırken boş bir transfer demiştim. Bu yıl nasıl postalarız hesapları başladı. İşte tam da bundan dolayı boş bir transferdi. Geleceği yok. Katkısı sınırlı. Çok özverili ama yaş geçti. Bize genç adamlar lazım. 1-2 tecrübeli isim olacaksa o da yerli olmalı. Zamanının Tayfur'u gibi olmalı.