Sivok Attığı Gole Neden Sevinmedi?

Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti ile karşılaştığı maçta gol atan Beşiktaşlı futbolcu Tomas Sivok'un sevinmemesi dikkat çekti.

FUTBOL 11.10.2014, 02:44
1747
Sivok Attığı Gole Neden Sevinmedi?

EURO 2016 Elemeleri A Grubu maçında A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile karşılaştığı maçta gol atan Beşiktaşlı futbolcu Tomas Sivok'un sevinmemesi dikkat çekti.

A Milli Takımımızın 1-0 öndeyken Çek Cumhuriyeti'nde kullanılan korderde kafayla topu ağlarımızıa gönderen Sivok, gol sonrası sakin bir sevinç yaşadı. Eliyle taraftarlara yaptığı hareketle "Üzgünüm" mesajı veren Sivok'un bu hareketi, maçı stadyumda izleyen bazı taraftarlardan alkış alırken sosyal medyada da oyuncunun övülmesine sebep oldu.

Sivok: "Burası benim ikinci evim"

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Türkiye'yi deplasmanda yenen Çek Cumhuriyeti'nin Beşiktaş'ta forma giyen oyuncusu Tomas Sivok, Türkiye'nin "ikinci evi gibi" olduğunu, bu nedenle attığı golden sonra çok büyük sevinç gösterisi yapmadığını söyledi.

Tomas Sivok, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Türkiye'ye attığı golden sonra çok sevinmemesiyle ilgili yöneltilen soru üzerine, "Golden sonra çok büyük sevinç göstermedim. Çünkü burası benim ikinci evim gibi. 7 yıldır burada oynuyorum. Türkiye'ye, bütün Türk halkına çok büyük saygı duyuyorum. Golden sonra elbette ki çok mutlu oldum, ancak büyük bir sevinç gösterisi yapmak bana yakışmazdı" diye konuştu.

Maçın çok zor geçtiğini dile getiren Tomas Sivok şunları söyledi:

"Türkiye'nin baskı altında olduğunu maçtan önce de söylemiştik. Türkiye, çok iyi oyunculardan kurulu bir takım. Bireysel olarak bizden daha iyi olduklarını biliyorduk. Bunu da ilk yarıda gösterdiler. İlk yarıda maçın hakimi Türkiye'ydi. Maçın hemen başında golü de buldular. Birçok pozisyonu değerlendiremediler. Ancak biz bir duran topla bulduğumuz golle skoru eşitlemeyi başardık. İkinci yarıda bizim de iyi bir takım olduğumuzu, ne kadar iyi oynayabileceğimizi, ne kadar iyi pas koordinasyonu yapabileceğimizi gösterdik ve nihayetinde buradan 3 puanla ayrılıyoruz."

Yorumlar (0)