Sistem kalıyor, mantalite değişiyor

Şenol Güneş, son 3 sezondur uygulanan sistemi değiştirmeyecek.

FUTBOL 25.07.2015, 08:04
2587
Sistem kalıyor, mantalite değişiyor

Son 3 sezondur uygulanan 4-2-3-1 sistemini bozmayacağını oyuncularına anlatan Şenol Güneş, sistem değişikliğinden ziyade futbolcularına oyun anlayışlarını değiştirme konusunda çalışmalara yapacaklarını anlatıyor.

Tecrübeli teknik adam, futbolcularından daha cesur, daha atak, daha çabuk ve alanı daraltan bir oyun anlayışı sergilemelerini istiyor.

Yetenekli oyuncuların takımın genel yeteneklerini de üst seviyeye çıkardığını belirten Güneş, kadroya yeni gelecek oyuncuların artı değerler katacağını düşünüyor.

Öğretmenliğini kullanıyor, tek tek anlatıyor

Sahada istediklerini yapmaya çalışan oyuncularının istekli oyuncuları Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in yüzünü güldürdü.

Futbolcuların performansının henüz kendisi için bir ölçü olmadığını düşünen tecrübeli teknik adam, takımdaki eksikleri görme açısından iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini oyuncuları ile paylaştı.

Güneş, futbolcularıyla yaptığı değerlendirme toplantısında, neleri doğru, neleri yanlış yaptıklarını bir bir anlatıp, nasıl oynamaları gerektiğini tekrarladı.

Yorumlar (4)
mehmet kartal 5 yıl önce
hoca sende beni mahcup ettin çift forvetli sistem oynatır diye sevinirken sende fos çıktın biliç gibi 3 kulvarda aynı sistemle oyna sende 3. lüğü yakala emi Avrupa liginde tek forvet oynarsın ama ligdede hem derbilerde hemde normalde tek forvet oynarsan hiçbir yere varamazsınki senin rakiplerin son 3-4 senede şampiyonluğa nasıl ulaşmış bi bak bakıyım fener geçen sene hemen hemen her maça 3 forvet çıkıyordu ersun yanal zamanında takım kuyt sow emenike 3 lüsüyle her maç 3 farkı çok rahat buluyordu gerektiğindede maç içinde 4. forvetide sahaya sürüyordu gs desen burak-umut sürekli şimdi podo geldi burak-podolski ikilisiyle oynayacaklar şimdiden çok yazık ettin şenol hoca inşallah sezon başlayıncaya kadar bu fikrinden vazgeçersin hele ki sturm graz maçında mustafayı tek oynattığın gibi ligdede özellikle yeni gelecek forvet varken kazma mustafayı görürsem ki inşallah görmem yıldız varken mustafayı oynatmazsın ama eğer görürsem işte sana o zaman söverim ne olur bu tek forvet fikrinden vazgeç
Kartal Büyük 5 yıl önce
Forvet ve Santrafor farklı Terimlerdir Gökhan Töre ve Olcay Forvettir gelirse Gomez Santafordur
anıl 5 yıl önce
mehmet kartal kardeş sen tamamen ezbercilikle hareket ediyorsun bence geçen senelerde tek forvetimiz hep yalnız kaldığından oldu o söylediklerin direkt olarak tek forvete bağlayamazsın bu geçen yılları
mehmet kartal 5 yıl önce
anıl Avrupa lig demeden 3 kulvardada bir takım aynı sistemle oynarsa başarı nasıl gelsin gözünü sevim ya