Sergen Yalçın: Zoru kolayı bizim için farketmiyor

Süper Lig'in 21. hafta maçında Beşiktaş seyircisi karşısında Gaziantep FK'yi konuk etti. Sergen Yalçın, 3-0 kazandıkları karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. 

FUTBOL 08.02.2020, 19:30 10.02.2020, 07:03
553

Geçtiğimiz hafta deplasmanda Çaykur Rizespor'u mağlup eden Beşiktaş, Gaziantep FK karşısında 3-0 kazandı. 

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan teknik direktör Sergen Yalçın, "Çocuklar yavaş yavaş oyunu toplamaya çalışıyor. Biraz güven sıkıntısı var. Ama bugün taraftarımız ve oyuncularımız ile bana göre Beşiktaş'ın bütünleştiği bir gündü. Gelen herkese teşekkür ediyorum. Kazanmak önemli, maçtan önce de konuştuk. Kredimizin olmadığını biliyoruz. Kazanmak zorundayız. Kazanıp yarışın içinde olmak zorundayız. Camianın büyüklüğü bunu gerektiriyor. Bizim için iyi bir hafta sonu oldu. Oyun anlamında taraftarımızı tatmin ettiğimizi düşünüyorum. Özellikle ikinci yarı güzeldi. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.  

Taraftarın kendisine büyük destek verdiği yorumu için Sergen Yalçın, "Herkese teşekkür ediyorum. Böyle birlik ve beraberliğin sağlanması camia açısından çok önemli. Zor bir sürecin içindeng eçiyoruz. Bugün itibariyle ciddi bir birlik beraberlik sağladık. Çok güzel bir hafta sonu oldu. İnşallah böyle devam ederiz. Oyunsal anlamda kendimizi birazcık geliştirmemiz gerekiyor. Takımın önde oynaması, presi taraftarın da hoşuna gitti. Takım bütünlüğünü sağlayınca işler bizim için daha kolay hale geldi" dedi.

Bundan sonra zorlu bir sürecin kendilerini beklediği sözleri için de Sergen Yalçın, "Zoru kolayı bizim için fark etmiyor. Her hafta oynayacağımız maça bakıyoruz. Başakşehir'le oynayaağız. Beşiktaş büyük bir camiadır oynadığı her maçcı kazanmak için oynar. Başka da hiçbir şey için oynamaz" ifadelerini kullandı. (Kaynak: Ntv Spor)

Yorumlar (0)