Sergen Yalçın Beşiktaş'a

Yorumcu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Bursaspor maçını değerlendirdi. Dilmen, maçı Gökhan Töre'nin kazandırdığını belirtirken, Fernandao'nun tekmesiyle ilgili, "Yusuf Namoğlu'na sormak lazım" dedi.

FUTBOL 15.02.2015, 19:18
2029
Sergen Yalçın Beşiktaş'a

"Ligin en zevk veren iki takımı"

"Bursaspor ve Beşiktaş'ın oynadığı her maçta iki takım adına da pozisyonlar oluyor. Bir haftadır herkes bu maçı konuşuyor. Tartışacak çok pozisyon var. Rezalet bir zemin, az seyirci var. Bursaspor kulübesi yeterli değildi. Ama Beşiktaş'ın öyle değil. Kerim ve Oğuzhan var... Ama benim bu maç için gazete manşetim: Gökhan Töre 3, Bursaspor 2'dir. Gökhan Töre harika oynadı. Müthiş top oynadı. Bursaspor'u yenen Gökhan Töre'ydi. Messiler, Ronaldolar nasıl katkı sağlıyorsa, bugün o da öyle katkı verdi takımına..."

"Uçan tekmeyi Yusuf Namoğlu'na soralım"

"Beşiktaş, 60'tan sonra Oğuzhan'ı oyuna alınca Bursaspor düştü. Volkan da yok. Hoca kenara bakıyor. Emin olamıyor. Bakambu'yu çıkardı ama Bakambu hep tehdittir.Uçan tekme denilen pozisyonda, ben Yusuf Namoğlu olsam 'penaltıyı verdin, vermedin'i tartışmam... Ama hakeme "Bu pozisyonu bana bir izah et" derim. Bir kere sporcu sağlığı, oyun kuralları var... Değip değmemesi de önemli değil. Öyle gelen oyuncuya ayak havadayken kartı çıkaracaksın. Oyuncu da çekip gidecek. Sonra saçmaladığını hakem de farkına vardı."

"Beşiktaş öndeyken, o penaltıyı vermezdi"

"Penaltı için bir şey söyleyemem. Ancak Beşiktaş, 2-1 öndeyken bu penaltıyı vermezdi. Hakemler böyle olmamalı... Ama penaltı tartışılır. Fernandao'nun pozisyonunu tartışmam."

"Eski Beşiktaş yok"

"Genel anlamda Beşiktaş bugün ileride çoğalamadı ama Gökhan Töre maçı kazandırdı. Bugün hasta olsa mesela, Beşiktaş çok zor kazanırdı. Bir kere sezon başındaki rakibi sindiren Beşikaş yok. Puanları alıyor ama o Beşiktaş yok.Şenol Hoca'yı da tebrik ederim. lige renk katıyorlar. Kadroları da çok geniş değil..."

Sergen Yalçın iddiası

Slaven Bilic çok başarılı bir teknik direktör. Bu duyduğum bir şey yanlış da olabilir ama Bilic’in anlaştığı ve İngiltere’ye gideceği, Sergen Yalçın’ın da gelecek sezon Beşiktaş’ın teknik direktörü olacağı konuşuluyor.”

Yorumlar (3)
fatih 6 yıl önce
Bilic gidecek haberi dogru olsa keske sergenle her sey yoluna girer arkadaslar hemen bilic kalsin istikrar önemli diyecekler ama bilic büyük maç kaldiramiyor istikrari olustirurken bunlarida içinde yapmak lazim bunLar olmuyorsa hedefe ulasamadin demektir dolayisiyla sergenin gelmesi hiçte kötü olmaz aksine hava yakalariz ne olur sizlerde sergene destek verin bizim asil fergusonumuz sergen olacak
Yusuf 6 yıl önce
Penaltiyi tartisalim mi ? Penaltiyi yapana sorsunlar önce
yusuf 6 yıl önce
Hep bizim penaltilar tartışılır fb gs li oyuncular sürekli kendini atıyor adı penaltı oluyor. Bjk dun bursaya koyduggu gibi çok kişiye de fena koymuş helal kartal