Serdar Sağı Kolay Kolay Vermez

Liverpool ve Balıkesir maçlarındaki performasıyla beğenilen Ganalı, cezası biten Motta’ya formayı kolay kolay vermeyecek gibi görünüyor. 24 yaşındaki oyuncu, özellikle çabukluğu ve hücuma verdiği destekle beğeniliyor.

FUTBOL 03.03.2015, 07:57
1362
Serdar Sağı Kolay Kolay Vermez

BEŞİKTAŞ’ın sağ bekte Serdar Kurtuluş’a natif yaratmak için ara transferde Porto’dan bedelsiz kiraladığı Daniel Opare, sağa değil sol beke ipotek koydu! Sezon sonuna kadar 312 bin Euro garanti ve maç başı 5 bin Euro alacak olan 24 yaşındaki Ganalı, Liverpool ve Balıkesir karşısında ortaya koyduğu futbolla taraftarın güvenini kazanmayı başardı. 


Oynadığı futbolla ilk olarak Liverpool maçında sivirilen Opare, Balıkesir’e attığı golle son iki maçtaki iyi performansını taçlandırdı.

 

SADECE KUPADA OYNAMIŞTI


KARİYERİNDE zaman zaman sol bek de oynayan Opare, Liverpool maçı öncesi sadece 132 dakika, o da Ziraat Türkiye Kupası’nda siyah beyazlı formayı giymişti. Söz konusu maçlarda vasatı aşamayan oyuncu, Çaykur Rize maçında ayağını yere vurup sakatlanınca soru işaretlerine neden olmuştu. Ancak Motta’nın cezalı duruma düşmesi, İsmail Köybaşı’nın sakat olması ve Bilic’in Uğur Boral’ı düşünmemesi Opare’ye şans doğurdu. 


Ganalı da bu şansını çok iyi kullandı. Opare geldiğinde Serdar endişelenmişti ancak şimdi forma için Motta, İsmail Köybaşı ve Uğur Boral mücadele etmek zorunda kalacak.

 

SERDAR SAĞI KOLAY KOLAY VERMEZ


SON dönem performansıyla eleştirilse de Bilic’in vazgeçmediği Motta, Liverpool ve Balıkesir maçlarında cezalı olunca Opare’ye de gün doğdu. Brezilyalı şimdi dönse de formayı geri alma şansı düşük. Bilic, Motta’ya yer açmak için Opare’yi sağa da alamaz zira o kulvarda da Serdar Kurtuluş, iyi bir form yakalamış durumda.

Yorumlar (5)
Ahmet Özgür 6 yıl önce
Aslında sağı da alır da Biliç vermez.. Biliç oyuncu tercihleri konusunda çok tutucu ve ketum bir hoca. Dünyanın üst düzey liglerinde futbolun bir gerçeği olarak serdar ve oparenin olduğu takımda sağ bek opare oynar ancak Biliç saplanıp kaldı serdar konusunda maalesef.
onur 6 yıl önce
Ahmet Özgür bence de Opare Serdardan daha iyi ama Motta çok kötü.
marco 6 yıl önce
bilic defans hattında istikrardan yana olan bir hocadır. hırvatistan milli takımda da böyleydi bizde de böyle.
kartal 6 yıl önce
bu yazıları kim yazıyo? "natif" ne hayatımda ilk defa duyuyorum bu saçma kelimeyi?
CastieL 6 yıl önce
"kartal" kardeşim natif kelimesi sır gibi bir futbolcunun adı seneye bizim kaleci olacakmış :D