Şenol Hocadan derbi uyarıları

Hapoel Beer Sheva maçı sonrası oyuncuları ile toplantı yapan Şenol Güneş’in, “Önümüzde derbi maçı var ve işimiz kolay değil. Bu futbol bize yetmez. Aynı hataları yaparsak cezayı hemen keserler” dediği öğrenildi.

FUTBOL 25.02.2017, 10:16 26.02.2017, 11:16
1242

UEFA Avrupa Ligi’nde, Hapoel Beer Sheva’yı 2-1 yenerek bir üst tura çıkan Beşiktaş’ta, bu mutluluğa rağmen Şenol Güneş’in endişeli olduğu ortaya çıktı. Karşılaşmadan sonra futbolcularını tebrik eden deneyimli teknik adamın, “Önümüzde derbi maçı var ve işimiz kolay değil. Bu futbol bize yetmez. Aynı hataları yaparsak cezayı hemen keserler” dediği öğrenildi.
 
Önceki günkü Hapoel Beer Sheva maçına kadar Galatasaray derbisiyle ilgili tek kelime etmeyen ve ettirmeyen Güneş’in, “Artık bu maça konsantre olabiliriz. Bizim için önemli bir maç. Şampiyon olmak istiyorsak bu tür maçları kazanmamız gerek. Fakat son maçlara baktığımızda savunma anlamında bazı önemli eksikliklerimiz var. Araya çok adam kaçırıyoruz ve bazı pas tercihlerini doğru yapmıyoruz” ifadelerini kullandığı belirlendi.

-Tudor uyarısı

Galatasaray’ın başında yeni bir hoca olduğunu da futbolcularına aktaran Şenol Güneş’in “Rakip zirvede kalabilmek için bizi mutlaka yenmek zorunda. Derbide herkes sabırlı ve sakin olmalı. Fenerbahçe maçındaki gibi hatalar olmamalı. Futbolun içerisinde olabilecek şeylerden tahrik olmamalıyız. Hapoel Beer Sheva maçını artık unutun. Galatasaray derbisine kadar hem fizik hem de mental olarak iyice dinlenip hazır hale gelmeliyiz” diye konuştuğu bildirildi.

Skorer

Yorumlar (0)